هنر و تجربه: پردیس سینمایی پرشین‌ مهرشهر کرج که از ابتدای فروردین ۹۴   افتتاح می‌شود  و به اکران فیلم‌های روز سینمای ایران و فیلم‌های سینمای هنر وتجربه، خواهد پرداخت.
به گزارش روابط عمومی این پردیس سینمایی، ساخت پردیس سینمایی پرشین مهرشهر کرج از سال ۸۶ آغاز شده است. این پردیس دارای چهار سالن به ظرفیت   ۶۰۰صندلی است به طوری که دو سالن آن هر یک دارای ۲۰۰صندلی و دوسالن دیگر هریک دارای ۱۰۰صندلی است. پردیس سینمایی پرشین مهرشهر کرج که متعلق به بخش خصوصی است دارای پارکینگ مجزا و طبقات تجاری و رفاهی و دو سالن پذیرایی است. این پردیس سینمایی قرار است همزمان با اکران نوروزی به ناوگان سینمای کشور بپیوندد و نسبت به اکران فیلم‌های روز سینمای ایران و ۳ سانس سینمای هنر وتجربه اقدام خواهد نمود. این پردیس سینمایی چهار سالنه با حمایت موسسه سینماشهر تجهیزات سینمایی خود را تامین نموده است .

سید مصطفی هاشمی مدیر پردیس سینمایی پرشین   با اشاره به این‌که شهر کرج یکی از پایگاه‌های مهم فرهنگی و هنری کشور است درباره همکاری با گروه هنر و تجربه گفت: گروه هنر و تجربه  مدت کمی  است که فعالیت خود را شروع کرده ولی قشر جوان و هنرمندان و نسل جوان استقبال خوبی از این گروه کرده‌اند. او افزود: بسیاری از مخاطبان درشهر کرج و استان البرز تشنه تماشای آثار هنر و تجربه هستند و با توجه به جمعیت ۲میلیون وسیصد هزار نفری استان البرز انتظار استقبال خوبی از فیلم‌های گروه هنر و تجربه می رود.
با توجه به این‌که در گذشته مردم مهرشهر برای تماشای فیلم‌های سینما به چند سینمای معدود شهر کرج می رفتند هم اکنون با افتتاح پردیس پرشین مهرشهر کرج امکان بسیار خوبی برای تماشای آثار سینمایی برای آن‌ها به وجود آمده است  اکثر جوانان علاقه مند سینما پیگیر این موضوع هستند که چه زمانی فیلم‌های سینمای ایران  گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد. او با اشاره به امکانات این پردیس سینمایی گفت: طراحی و چیدمان صندلی‌های این پردیس سینمایی به گونه‌ای است که تماشاگر احساس راحتی بیشتری می‌کند. در برخی سینماها به خاطر نوع چیدمان و جانمایی، باعث استقبال کم مخاطبان شده بود. هم‌اکنون راهروهای این سینما عریض‌تر شده وبه صندلی‌های روز سینمای جهان که توسط تولید کنندگان داخلی تولید شده مجهز شده است .او پیش‌بینی کرد که علاوه برجوانان و قشر دانشجو وفرهیخته، خانواده‌ها نیز از این پردیس سینمایی استقبال کنند.

مدیر این پردیس سینمایی درادامه گفت: یکی از ویژگی‌های این پردیس سینمایی، طراحی نمای بیرونی این پردیس سینمایی الهام گرفته از حلقه و نگاتیو فیلم‌های سینمایی است و این تنها پردیس سینمایی است که تماشاگر با دیدن نمای بیرون آن به هویت سینمایی این مجمتع چند منظوره پی خواهد برد.