هنر و تجربه: قصر هرست در منطقه سن سیمئون کالیفرنیا که متعلق به «ویلیام رندولف هرست»، غول رسانه‌ای فقید آمریکاست در سینمای خصوصی خود، «همشهری کین» را به اکران درمی‌آورد. نکته ویژه این که ویلیام هرست همان کسی است که عنوان می‌شد کاراکتر اصلی فیلم همشهری کین ، با الهام از شخصیت او در دنیای واقعی ساخته شده و هرست در همان سال‌های ۱۹۴۰-۱۹۴۱ تمام تلاش خود را کرد تا برای حفظ آبرویش جلوی اکران این فیلم را بگیرد.

اخیراً اعضای خانواده هرست، این فیلم را که از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما یاد می‌شود خریداری کرده و از این اکران حمایت کرده‌اند؛ هرچند که خودشان در آن شرکت نمی‌کنند.

این برنامه اکران و بازدید از عمارت هرست قرار است روز جمعه در سینمای خصوصی عمارت با گنجایش ۶۰ نفر و  با بلیطی به ارزش هزار دلار برای علاقه‌مندان برگزار شود.

وندی ایدسون که مسئولیت اجرای این برنامه را برعهده دارد می‌گوید:«خانواده هرست قصد دارد تا به مردم نشان دهد که «همشهری کین» تنها یک فیلم است که بر پایه یک قصه شکل گرفته و برداشتی داستانی از شخصیت ویلیام هرست است؛ از این رو نمی‌توان به آن استناد تاریخی کرد.»

بن مانکیویز، نوه هرمان مانکیویز که فیلم‌نامه همشهری کین را مشترکا با اورسن ولز نوشته بود نیز مجری مراسم این اکران خواهد بود و فیلم را معرفی خواهد کرد.

ویلیام هرست در زمان خود بر صنعت ژورنالیسم در آمریکا تاثیرات بسزایی گذاشته بود و عمارت هرست هم که به دستور او ساخته شد اکنون یک مکان توریستی است.

 

منبع : رویترز

برچسب‌ها: