هنروتجربه:امروز یکشنبه(۲۴اسفند)مانند روزهای گذشته برخی رسانه‌ها به هنر و تجربه پرداخته بودند.

روزنامه‌ آفتاب یزد گفت‌وگویی با وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی را منتشر کرده است. در بخشی از این گفت‌وگو علی جنتی از اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای آشتی دادن مخاطب قهرکرده با سینما گفته است: «یکی از اقدامات راه اندازی گروه سینمایی هنروتجربه بود که ممکن بود به طور طبیعی نتواند در گیشه فروش داشته باشد ما سینماهایی را برای این گروه مهیا کردیم تا بتوانند فیلم‌هایشان را به مدت طولانی نمایش دهند یکی دیگر از اقدامات ما اعلام دو روز در سال به عنوان سینما سلام است که هر کسی می‌تواند به صورت رایگان به سینما برود.»
روزنامه اعتماد نیز امروز در صفحه ادب‌ و‌ هنر خود در گزارشی اتفاقات سینمایی ایران درسالی که گذشت را مرور کرده است. در این گزارش هنروتجربه را رویدادی مهم برای سینمای ایران دانسته است: «یکی از اتفاقات مهم امسال،اضافه شدن بخش هنر و تجربه به سینمای ایران بود ،سینمایی که گفته می‌شد فیلمهای خاص سینمایی در این گروه نمایش داده میشود. امیرحسین علم‌الهدی به حکم ایوبی مدیر اجرایی و دبیر شورای سیاست گذاری سینمای هنر و تجربه شد و با این اتفاق آرزوی مخاطبانی که به فیلم‌های خاص علاقه داشتندکمی محقق شد.»
خبرگزاری ایسنا هم خبری با تیتر «نمایش این مستند را به هم اطلاع دهید» منتشر کرده است که در آن به معرفی فیلم‌ «جایی برای زندگی» پرداخته است و با کارگردان فیلم نیز گفت‌وگویی ترتیب داده است: «محسن استادعلی در گفت‌وگویی با خبرنگار سینمایی ایسنا، با ابراز خرسندی از اکران فیلم‌های مستند در گروه هنر و تجربه اضافه کرد: این نوع نمایش آخرین فرصت برای دیده شدن فیلم‌هایی است که در این سال‌ها کمتر دیده شده‌اند یا فقط در جشنواره‌ها نمایش داده شده‌اند بنابراین با تعریف گروه هنر و تجربهبسیار موافقم.»
خبرگزاری‌های فارس،ایسنا و تسنیم هر کدام خبر آغاز اکران فیلم‌ «دختر، مادر، دختر» را روی سایت خود انتشار داده‌ و به معرفی این فیلم‌ پرداخته‌اند.

خبرگزاری مهر هم خبر اکران فیلم‌های سیف‌االله صمدیان را در اکران نوروزی گروه هنروتجربه پوشش داده و نقل قولی کوتاه از این کارگردان آورده است.

خبرگزاری ایلنا نیز در خبری جدول برنامه‌ اکران فیلم مستند «جایی برای زندگی» در سینماهای گروه هنر و تجربه را منتشر کرده است.

برچسب‌ها: