هنر و تجربه : شورای سیاستگذاری هنر و تجربه در آماری میزان فروش، تعداد سانس‌ها، تعداد تماشاگران  فیلم‌های مستند به نمایش درآمده در این گروه سینمایی  را اعلام کرد .

به گزارش روابط عمومی گروه سینمایی هنرو تجربه  بررسی این آمار  از ضریب ٢٠درصدی اشغال صندلی های سینمای مستند در سینماهای این گروه خبر می دهد آن هم در شرایطی که ضریب اشغال سینمای بدنه تنها ۵ درصد بوده است . شورای سیاستگذاری گروه سینمایی هنر و تجربه  در  بیانیه ای کوتاه  که در این‌باره منتشر کرده ، فروش فیلم های مستند را چنین تحلیل می کند : « این اتفاق می تواند  برگ افتخار دیگری باشد که  از حمایت مخاطبان فرهیخته سینمای نجیب هنر و تجربه ناشی شود. افتخاری که کلیه علاقمندان و دست اندرکاران این نوع سینما را به آینده پربار سینمای ایران امیدوار می‌نماید. شورای سیاستگذاری و کلیه دست‌اندرکاران اجرایی سینمای هنر و تجربه برخود می‌بالند که توانسته‌اند روزنه‌ایی هرچند کوچک برای دیده شدن سینمای مستند بر پرده سینماهای کشور بگشایند تا این سینمای پایه و تاثیرگزار بتواند نقش اصلی خود را در ارتقای سطح سینمای ایران به درستی ایفا نماید .»

در مدت ۵ ماهی که از اکران آثار مستند در گروه سینمایی هنر و تجربه گذشته  تاکنون فیلم‌های «شش قرن، شش سال»،«۰۲۱-»،«از ایران یک جدایی»،«کهریزک چهارنگاه»،«عروسک » و «خاطراتی برای تمام فصول » به نمایش درآمده است و   در ۲۴۰ سانس حدود ۷۰۰۰ نفر به تماشای آثار مستند نشسته‌اند.

جدول مستند

%۳۴ ضریب اشغال هنر و تجربه ، ۵% سینمای بدنه/ ماهی و گربه پرفروش‌ترین