هنروتجربه:ادر نوروز ۱۳۹۴ در سینماهای گروه هنروتجربه شاهد به نمایش درآمدن مجموعه اول آثار سیف‌الله صمدیان هستیم که قرار است تا ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ هم ادامه یابد.سیف‌الله صمدیان متولد ۱۳۳۲ ذر ارومیه و فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات انگلیسی است.او از سال ۱۳۴۷ فعالیت عکاسی خود را آغاز کرده است و در سال ۱۳۵۷ به فیلم‌سازی روی آورده است.سردبیر و مدیر مسئول مجله تصویر برگزاری ورک شاپ‌های زیادی در مکزیک،دانشگاه هنر تاجیکستان و دانشگاه آناتولی ترکیه را در کارنامه کاری خود دارد.او در یادداشتی نوشته است:«عکاسی بهتر است یا فیلم‌سازی؟» این سوال همیشگی سی و چند ساله خیلی‌ها از من و خودم از خودم است و هیچوقت جواب «علم بهتر است یا ثروت» را به هیچ‌کس حتی خودم هم نداده‌ام.خود به خودی متقاعد شده‌ام که برای من «فیلم‌سازی» ادامه همان «عکاسی» است.عکاسی هنوز تنها عینکی است که همیشه بر چشم دارم و هنوز زیباترین پلی است که با جهان اطرافم می‌سازم.مجموعه اول از فیلم‌هایم به تشخیص دوستانم در سینمای هنر و تجربه آنهایی است که از نظر زمان اتفاق و ساخت در بخش «خاطره‌ها» جای می‌گیرد و فکر می‌کنم اگر سینمای هنر و تجربه بخواهد و بتواند زنده بماند،شاید بتوان ده‌ها مجموعه دیگر با صدها خاطره‌ی دیگر از دوربین من درباره انسان معاصر و شرایط زیست جا به جا شده در این کره خاکی ارائه کرد.»این مجموعه شامل پنج اثر از اوست که در زیر مروری کوتاه بر هرکدام خواهیم داشت.

روزی روزگاری در مراکش
این فیلم ۵۲ دقیقه‌ای به کارگردانی صمدیان،تدوین مستانه مهاجر و تهیه‌کنندگی مرکز فیلم تصویر است.صدا را محمدرضا دلپاک بر عهده داشته است.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است:ورک شاپ فیلم‌سازی عباس کیارستمی و مارتین اسکورسیزی در مراکش برای دانشجویان منتخب مراکشی و آمریکایی برگزار شده است.

ایستگاه سفید
این فیلم ۹ دقیقه‌ای که همه امور آن را خود صمدیان بر عهده داشته است و تدوین را به طور مشترک با سهند صمدیان انجام داده است به تهیه‌کنندگی مرکز فیلم تصویر است.
یک روز زمستانی در شمال شهر تهران،برف سنگینی می‌بارد و زنی چتر به دست در انتظار رسیدن اتوبوس است،خلاصه داستان این فیلم است.

هنر کشتن
هنر کشتن اثر دیگری از صمدیان است که در صدا با محمدرضا دلپاک همکاری داشته است و باقی امور آن را خودش بر عهده داشته است.سهند صمدیان نیز در تدوین با همکاری کرده است.
در خلاصه داستان این فیلم ۹ دقیقه‌ای آمده است در سیاهی شب،یک عنکبوت مشغول کار است و یک اثر هنری با ظرافت تمام خلق می‌شود.

تهران:ساعت ۲۵

در این فیلم ۲۰ ذقیقه‌ای ساسان توکلی فارسانی در تدوین و صدا با صمدیان همکاری کرده است.این فیلم از دقیقه ۷۶ بازی برگشت ایران و استرالیا شروع می‌شود و علاوه بر جشن تاریخی مردم در خیابان‌های تهران که صعود تیم ملی ایران بعد از بیست سال به جام جهانی ۹۸ فرانسه را جشن گرفته‌اند.با حضور بازیکنان در استادیوم آزادی در کنار دوستداران فوتبال و بیش از ۵ هزار تماشا‌چی زن،پایان می‌گیرد.

بم:روز سوم،روز دهم

این فیلم روایتی از روز سوم و دهم  زلزله بم در سال ۱۳۸۳ است که در ۱۶ دقیقه ساخته شده و صمدیان در آن با محمدرضا دلپاک در امور صدا همکاری داشته است.