هنر و تجربه: میشل هازاناویسوس کارگردان فرانسوی، قصد دارد تا به ژانری برگردد که یک اسکار را برای فیلم «هنرمند» (The Artist) برای او به ارمغان آورد و فیلمی کمدی به نام «ویل» را جلوی دوربین می‌برد.
این فیلم‌ساز فرانسوی به هالیوود ریپورتر گفته که فیلم جدید او یک اثر انگلیسی زبان خواهد بود که فیلم‌نامه آن در دهه گذشته نوشته شده اما تا به حال ساخته نشده است. «از فیلم‌نامه این کار خوشم می‌آید. هیچ نقد یا طنز کنایه‌آمیزی در این فیلم وجود ندارد و یک کمدی کاملاً مثبت به شمار می‌آید. یک کمدی آمریکایی که مفرح و خنده دار است.»
بعد از موفقیت کمدی صامت سیاه و سفید «هنرمند» (که بیش از ۱۳۰ میلیون دلار در سطح جهان فروخت و پنج اسکار از جمله بهترین فیلم را به دست آورد)، پیشنهادات زیادی به هازاناویسوس شد. او در این باره می‌گوید :«فیلم‌نامه‌های بسیاری به من پیشنهاد شد که چون متعهد به ساخت فیلم بعدی‌ام بودم اجباراً باید آنها را رد می‌کردم اما این پروژه نظرم را جلب کرد و به صاحبان فیلم‌نامه گفتم که اگر میل دارند تا من آن را بسازم باید دو سال صبر کنند و آنها هم قبول کردند». فیلم‌نامه «ویل» را دیمیتری مارتین نوشته و قرار است تا در لس آنجلس فیلم‌برداری شود.
هازاناویسوس بعد از هنرمند تنها یک فیلم به نام «جستجو» با بازی «برنیس بژو» و «آنت بنینگ» ساخته که در جشنواره کن ۲۰۱۴ از آن به خوبی استقبال شد اما هنوز در آمریکا و انگلیس اکران نشده است.
احتمالا همچون فیلم‌های قبلی هازاناویسوس، برنیس بژو که همسر او نیز هست و بابت فیلم گذشته اصغر فرهادی جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را دریافت کرد در «ویل» نقش آفرینی کند. «با برنیس (بژو) راحت می‌توان کار کرد. او استعداد فوق العاده‌ای دارد.»
هازاناویسوس هم‌چنین اعلام کرد که مراحل جذب سرمایه فیلم جدیدش به زودی به اتمام می‌رسد و احتمالا در سال جاری آن را جلوی دوربین خواهد برد.  زمان اکران «ویل»هم سال ۲۰۱۶  اعلام شده است.