هنر و تجربه: حدود یک ماه پیش اعلام شد که دیوید لینچ سریال و فیلم معروف خود یعنی «تویین پیکس» را بازسازی خواهد کرد اما دیروز یکشنبه، این کارگردان شناخته شده از طریق حساب توییتر خود اعلام کرد که کار بر روی بازسازی این اثر را کنار گذاشته است.
دیوید لینچ که سال ۱۹۹۰-۱۹۹۱ به طور مشترک با مارک فراست، سریال تویین پیکس و سپس در ۱۹۹۲ هم فیلم سینمایی آن را به طور مستقل ساخته بود، قصد داشت تا دوباره این سریال را برای شبکه شوتایم بازسازی کند. او در ادامه در مورد این اتفاق گفت:« بعد از یک سال و چهار ماه مذاکره، احساس کردم که برای نوشته شدن فیلم‌نامه دلخواه من، بودجه مناسبی اختصاص نداده‌اند  و کار، آن گونه که مورد نظر من است انجام نخواهد شد. امروز به بازیگرانم زنگ زدم و به آنها گفتم که کارگردان این پروژه من نیستم. چون «تویین پیکس» همچنان می‌تواند به کار خود ادامه دهد. دنیای این کار را دوست دارم و ای کاش اوضاع، جور دیگری پیش می‌رفت.»
شوتایم هم بعد از این اعلامیه از سوی لینچ، بیانیه‌ای منتشر کرد:«از اینکه دیوید لینچ را در این پروژه کنار خود نداریم بسیار ناراحتیم چون تمام تلاش خود را برای همکاری با او کردیم. ما هم دنیای تویین پیکس را دوست داریم و امیدواریم که بتوانیم هر دو خالق آن، یعنی مارک فراست و دیوید لینچ را برگردانیم.»
البته همین الان هم لینچ و فراست، فیلم‌نامه ۹ اپیزود از سریال را نوشته‌اند. سریال تویین پیکس، امسال وارد مرحله تولید می‌شود و سال ۲۰۱۶ هم قرار است تا پخش شود. هنوز کارگردان جایگزین لینچ مشخص نشده است.