هنر و تجربه: نویسنده و کارگردان برنده اسکار «فرزندان»، الکساندر پین، داستان فیلم بعدی خود را مشخص کرده است و قصد دارد تا بر اساس زندگی واقعی «جوآن گینتر» که ۴ بار در مسابقه بخت آزمایی در آمریکا برنده شد و جمعاً ۲۰ میلیون دلار به او رسید، یک کمدی بسازد.
گفته می‌شود فیلم‌نامه فیلم جدید پین که «از سپتیلیون تا یک» نام دارد، حال و هوایی مابین فیلم «نمایشنامه نقاط روشن» و «۱۱ یار اوشن» دارد و داستان آن از جایی شروع می‌شود که یک مأمور اف‌بی‌آی وظیفه پیدا کرده تا بررسی کند که آیا پیروزی‌های مکرر گینتر در مسابقات بخت آزمایی، کلاهبرداری است یا خیر؛ چون شانس برنده شدن در این مسابقات، یک در میلیارد است. در نهایت هم مأمور ماجرا عاشق مظنون می‌شود.
البته پین قصد ساخت فیلم دیگری به نام «کوچک سازی» را هم با بازی «مت دیمون» و «ریز ویترسپون» دارد که هنوز فیلم‌برداری آن را شروع نکرده است.
آخرین فیلم این کارگردان، «نبراسکا» ساخت ۲۰۱۳ بود که شش نامزدی اسکار را برای او به ارمغان آورد. گفتنی است فیلم‌نامه «از سپتیلیون تا یک» را آدام پرلمن (نویسنده سریال موفق «اتاق خبر») و گراهام سک به طور مشترک نوشته‌اند. واژه سپتیلیون هم به معنای عددی بسیار بزگ و برابر با ۱۰ به توان ۲۴ است.

برچسب‌ها: