هنر و تجربه: هجدهمین بازار فیلم و محصولات تلویزیونی جشنواره فیلم فجر امسال در کنار بخش بین‌المللی جشنواره فجر از هفتم تا دوازدهم اردیبهشت ماه برپا می شود.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر
آرش امینی مدیر بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر گفت: یک سرور مرکزى و اتاق‌های بازبینی فیلم، به خریداران این امکان را می‌دهد تا به راحتى به تماشا و انتخاب فیلم‌هاى مورد نظر خود بپردازند و سپس در محیط بیرون از کابین و در سطح غرفه‌هاى مذاکره، به رایزنى و خرید با صاحبان آثار مذکور در بازار بپردازند. فرآیند مذکور شامل عرضه فیلم‌هاى بلند، کوتاه، مستند و حضور تهیه‌کنندگان ایرانی این آثار در بازار است.
وی در مورد ویژگی‌های این دوره از بازار فیلم بیان کرد: بازار فیلم این دوره با هدف تمرکز بیشتر بر عرضه و فروش فیلم‌های ایرانی باید به بهترین نحو برگزار شود تا شاهد استقبال قابل اعتنای فروشندگان آثار داخلی باشیم.
امینی با اشاره به مهمانان بازار فیلم این دوره، بیان کرد: امسال مهمانانی از ۷۰ کشور جهان در بازار فیلم حضور خواهند داشت که بخش زیادی از آنها را پخش‌کنندگان و خریداران آثار تشکیل می‌دهند و تعدادی از مهمانان، مسئولان و برنامه‌ریزان فستیوال‌های مهم بین‌المللی و تهیه‌کنندگان مایل به تولید مشترک با ایران خواهند بود.
بازار فیلم از دوره شانزدهم جشنواره فیلم فجر هر ساله برگزار شده و توانسته در طول این سال ها با عملکرد مثبت در جایگاه مناسبی قرار گیرد