هنر و تجربه : علیرضا شجاع نوری با حکم رئیس سازمان سینمایی به عنوان دبیر بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی،در متن حکم ایوبی آمده است:
«هنرمند گرامی جناب آقای علیرضا شجاع نوری؛با توجه به شایستگی ها و جایگاه والایتان در خانواده بزرگ سینمایی کشور، و تجربه های ارزشمندتان به پیشنهاد شورای راهبردی سینمای کودک و نوجوان به موجب این حکم به دبیری بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان منصوب می شوید.امید است جشنواره بیست و نهم سرآغاز دوران جدیدی در این عرصه باشد.توفیقات روز افزونتان را از خداوند متعال خواستارم.»

علی‌رضا شجاع‌نوری متولد  ۱۳۳۴  شیراز از مدیران فعال و تاثیرگذار سینمای ایران در دهه ۶۰ و ۷۰ بود .این بازیگر و تهیه‌کننده دارای مدرک زیست‌شناسی از دانشگاه شهید بهشتی و ادبیات ایتالیایی از دانشگاه تهران است. او از سال ۱۳۵۹ کار خود را در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران آغاز نمود و فعالیت خود را در دفتر مرکزی خبر ادامه داد. در سال ۱۳۶۳ در بنیاد فارابی به عنوان مدیر بخش بین‌الملل و پس از آن هم در واحد تأمین فیلم‌های خارجی صدا و سیما مشغول به کار بود. شجاع نوری در معرفی سینمای ایران به جهان نقش ویژه‌ای داشت و راه‌گشای فیلم‌های ایرانی به جشنواره‌های بین‌المللی بود. او که در دهه ۸۰ و ۹۰ بیشتر به عنوان بازیگر و تهیه کننده به فعالیت مشغول بود در ۱۴ آبان ۱۳۹۲ با حکم حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، به سمت مشاور امور بین‌الملل آن سازمان منصوب شد. از فیلم‌های سینمایی که شجاع نوری در آن‌ها  به ایفای نقش پرداخته می‌توان از محمد رسول الله(ص) به کارگردانی مجید مجیدی ،روز واقعه به کارگردانی شهرام اسد ، شیرسنگی به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی نام برد ،او  هم‌چنین تهیه‌کنندگی آثاری چون فرش باد به کارگردانی کمال تبریزی ، یک بوس کوچولو به کارگردانی بهمن فرمان‌آرا و باغ‌های کندلوس به کارگردانی ایرج کریمی را برعهده داشته است.