هنر و تحربه: کمپانی فیلمباف، حقوق پخش جهانی مستند «پیروزی: داستان اتومبیلرانی پل نیومن» به کارگردانی آدام کارولا را به دست آورد و آن را در تاریخ ۲۲ ماه می (اول خرداد) به صورت محدود در آمریکا اکران می‌کند.
پل نیومن، بازیگر پرآوازه و فقید سینمای هالیوود که یک جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به خاطر فیلم «رنگ پول» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در کارنامه خود دارد، یک راننده حرفه‌ای هم بود و در مسابقات اتومبیل‌رانی زیادی هم شرکت کرد. دوره حرفه‌ای رانندگی او به حدود ۳۵ سال می‌رسد و در این مدت زمان، او چهار مقام در مسابقات ملی اتومبیلرانی حرفه‌ای به دست آورد ولی کمتر کسی از این مهارت نیومن خبر داشت.
کارولا کارگردان این مستند، تاکنون ۷ دستگاه از خودروهایی که نیومن با آنها مسابقه می‌داده را خریداری و بازسازی کرده است. او در مورد نیومن می‌گوید:«داستانهای شگفت انگیز بسیاری در مورد نیومن و دوره ۳۵ ساله رانندگی او وجود دارد و تعجب می‌کنم که چرا تابه‌حال هیچ کس نخواسته در مورد این موضوع فیلمی بسازد». کارولا تا کنون سابقه تولید و ساخت بیش از ۳۰ مستند برای شبکه‌های تلویزیونی شوتایم، سی‌بی‌اس و غیره را دارد.
در «پیروزی: داستان اتومبیلرانی پل نیومن» با تام کروز، رابرت ردفورد، پاتریک دمپسی، رابرت وگنر، جوآن وودارد(همسر پل نیومن) و جی لینو نیز در مورد پل نیومن مصاحبه شده‌است.

برچسب‌ها: