هنر و تجربه: فیلم «موقت» ساخته امیر عزیری که در بخش هنر و تجربه سی‌و سومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، به عنوان یکی از ۱۵ فیلم راه یافته به بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم پکن ۲۰۱۵ انتخاب شد.
فیلم «موقت» اولین ساخته بلند سینمایی امیر عزیری به عنوان نماینده سینمای ایران به بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم پکن در چین دعوت شد.
در خلاصه داستان فیلم «موقت» آمده است که خانواده‌ای همزمان با اسباب کشی و جابجایی خانه‌شان ناخواسته درگیر ماجرا و مشکلاتی می‌شوند.
در این فیلم که نویسندگی آن را نیز امیر عزیری بر عهده داشته، بازیگرانی چون پگاه آهنگرانی، نازنین فراهانی، طاهره زندیان، ساناز عزیزی و بابک کریمی و نگار جواهریان ایفای نقش کرده‌اند.
عزیزی پیش از این علاوه‌بر ساخت فیلم‌های کوتاه و مستندی هم‌چون «دو غذای سرد برای یک نفر»، «در همان جاده قدیمی»، «ابله» و ….به عنوان دستیار کارگردان و برنامه ریز با کارگردان‌هایی نظیر کیانوش عیاری، رخشان بنی اعتماد، احمدرضا درویش، محمدحسین لطیفی و….. همکاری داشته است.
در بخش رقابتی جشنواره فیلم پکن علاوه بر فیلم «موقت»، فیلم‌هایی از کشورهای روسیه، آمریکا، انگلیس، ایتالیا، چین، ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و کلمبیا نیز حضور خواهند داشت.جشنواره بین‌المللی فیلم پکن از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ آوریل (۲۷ فروردین تا سوم اردیبهشت) برگزار می‌شود

برچسب‌ها: