هنر و تجربه: جشنواره ترایبکا که محل برپایی آن نیویورک بوده و محلی برای عرضه فیلم‌های مستقل است، لیست هیئت داوران خود را اعلام کرد. در هیئت ژوری ۳۴ نفره این جشنواره، که رابرت دونیرو و جین روزنتال موسس آن هستند نام بازیگران، تهیه کنندگان و کارگردانانی همچون ووپی گلدبرگ، ونسا ویلیامز، مینی دراویور، هنک آزاریا، مامی گامر(دختر مریل استریپ)، مارک بوآل (نویسنده گنجه رنج) ، کوبی اسمولدرز، مایکل راپاپورت و …. دیده می‌شوند.

فیلم‌های انتخاب شده برای ترایبکا ۲۰۱۵ در هفت شاخه رقابتی حضور دارند و برندگان هر قسمت که روز ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) اعلام می‌شوند و جایزه‌هایی به ارزش ۱۵۰ هزار دلار دریافت می‌کنند.

جین روزنتال از موسسین این جشنواره در مورد ترکیب هیئت داوری آن گفت:«امسال با جمع شدن نگاه‌ها و دیدگاه‌های مختلف، اعضای هیئت داوری اطمینان دارند که بحث‌های جدی و چالش برانگیزی بر سر فیلم‌های جشنواره در می‌گیرد.»

هفت شاخه رقابتی این جشنواره عبارتند از بخش رقابت داستانی، رقابت مستند، بهترین کارگردان جدید فیلم‌های داستانی، بهترین کارگردان جدید فیلم‌های مستند، بهترین فیلم کوتاه داستانی، بهترین ایده‌پردازی دانشجویی و مستند و بخش روایت جدید تجربی هستند.

چهاردهمین دوره جشنواره فیلم‌های مستقل ترایبکا از ۱۵ تا ۲۶ آوریل (۲۶ فروردین تا ۶ اردیبهشت) برگزار می‌شود. مستند «زنده از نیویورک» که سال‌های اولیه شکل‌گیری برنامه معروف «برنامه زنده شنبه شب» و دلایل محبوبیت آن را بررسی کرده نیز به عنوان افتتاحیه جشنواره، به نمایش درمی‌آید.