هنر و تجربه: پرویز پرستویی تهیه‌کننده و بازیگر فیلم جدید مهدی نادری خواهد بود. مهدی نادری که با فیلم قبلی خود «بدرود بغداد» موفقیت‌هایی کسب کرد. این فیلم در جشنواره فجر سال ۱۳۸۸ به نمایش درآمد، در سال ۸۹ به عنوان نماینده ایران برای مراسم اسکار انتخاب شد و در آذرماه ۹۰ اکران عمومی اما محدود پیدا کرد.
پرستویی که پیش از این تهیه‌کننده چند فیلم‌ساز فیلم اولی بوده، تهیه فیلم نادری را که مضمونی اجتماعی دارد پذیرفته است.
مهدی نادری در خصوص فیلم جدید خود به خبرگزاری مهر گفته است این داستان در ژانر اجتماعی نوشته شده و نکته بارز آن توجه به عنصر قهرمان‌پروری در سینمای ایران است. این کارگردان در پاسخ به این سوال که چرا از پرویز پرستویی برای بازی در این فیلم دعوت کرده است گفت: « سینمای ایران قهرمان‌پروری به معنای اصیل خود را از دست داده است و من در این فیلم‌نامه از بازگشت قهرمان به سینما حرف زده‌ام. کسی را بهتر از پرستویی به عنوان قهرمان نمی‌شناسم. اگر نگاهی دقیق به بازی‌های مختلف او در سینما داشته باشیم متوجه می‌شویم که این بازیگر در اغلب فیلم‌هایی که بازی کرده حق مطلب را درباره قهرمان داستان ایفا کرده است.»
نادری اضافه کرد: «این فیلم‌نامه از جمله طرح های قدیمی‌ام بوده و هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده‌ام و باید این نکته را متذکر شوم که در نگارش اولیه از استاد بزرگوارم علیرضا نادری مشاوره گرفتم و در حال حاضر هم مشغول نگارش فیلم‌نامه نهایی هستم.»
این کارگردان سینمای ایران در پایان صحبت‌های خود درباره زمان ساخت اثر گفت: «شرایط تولید در سینما تغییر کرده است و نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه زمانی فیلم‌برداری را آغاز می‌کنم اما مقدمات تولید را از اول اردیبهشت ماه می‌چینم.»