هنر و تجربه : «صدای آهسته» دومین فیلم بلند سینمایی که افشین هاشمی بازیگر شناخته شده سینما و تئاتر  کارگردانی کرده است در گروه هنر و تجربه به نمایش در می‌آید.

 این فیلم توسط شورای انتخاب فیلم‌های هنر و تجربه مورد بازبینی و تایید قرار گرفته اما زمان اکران آن هنوز مشخص نیست.

فیلم‌نامه «صدای آهسته» را محمد رضایی‌راد نوشته و تهیه‌کنندگی و کارگردانی آن را افشین هاشمی بر عهده داشته است. در این فیلم جمعی از بازیگران تئاتر ایالت نیویورک به همراه بازیگران ایرانی چون اشکان خطیبی و مارتین شمعون‌پور حضور دارند.

پیش از این نسخه کوتاه‌ و متفاوتی از این فیلم در جشنواره‌هایی به نمایش درآمده بود. هم‌چنین نسخه اولیه «صدای آهسته»  در روزهای پایانی سی و دومین جشنواره بین‌الملل فجر در سال ۹۲ به نمایش درآمد اما سکانس‌های باقیمانده زمستان ۱۳۹۳ در نیویورک فیلم‌برداری شد. نسخه نهایی فیلم با تدوین دوباره در پایان زمستان سال گذشته آماده نمایش شد.

برخی  دیگر از عوامل این فیلم عبارتند از  مدیر فیلمبرداری:‌برنا جعفری، طراح صحنه: افشین هاشمی، مشاور امور بازیگران و طراح لباس: عاطفه نوری ، صدا: جیک جیان، محمد کیانرسی، سعید بجنوردی.  اصلاحات نهایی صدای فیلم را هم بهمن اردلان انجام می‌دهد.

 از فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌هایی تلویزیونی که هاشمی به عنوان بازیگر در آن‌ها حضور داشته می‌توان به لطفا مزاحم نشوید ،پابرهنه در بهشت ، به نام پدر ،وقتی همه خوابیم ، خیلی دور خیلی نزدیک ، آزمایشگاه  ، گاو صندوق ،مسافرخانه سعادت و توی گوش سالمم زمزمه کن اشاره کرد.

«خسته نباشید» نخستین فیلم بلند افشین هاشمی است که کارگردانی آن را به طور مشترک با محسن قرایی برعهده داشت. او زمستان سال گذشته در نمایشنامه‌ خوانی «گزارش ارداویراف» به کارگردانی بهرام بیضایی حضور داشت . هاشمی که همکار همیشگی محمد رحمانیان  است در نمایش «ترانه‌های قدیمی» نوشته و کار محمد رحمانیان در تالار شمس به روی صحنه رفت و در  نمایش تازه محمد رحمانیان نیز حضور خواهد داشت.