هنر و تجربه :رییس سازمان سینمایی عنوان داشت اهالی سینما باید اختلاف ها را کنار بگذارند.

دکتر حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی عصر  شنبه ۲۲ فروردین در دیدار نوروزی با سینماگران که در خانه سینما برگزار شد، گفت:« روزهای اول که علی جنتی حکم سخت ریاست سازمان سینمایی را به من داد  از من می‌پرسیدند که خانه سینما چه می‌شود؟ من آن زمان گفتم مساله خانه سینما خاری در پای سینمای ایران است که باید تلاش کنیم آن را درآوریم. خوشبختانه با همکاری وزارت ارشاد و صنوف مختلف سینمایی این خار از پای سینمای ایران درآمد و مشکل خانه سینما  برطرف شد.»

وی اضافه کرد: «اما خار دوم که خارِ در دل است کار من نیست و کار شما است. اگر می خواهیم این خار را که در دل سینماگران نشسته است درآوردید نیازمند همدلی و همزبانی هستید. متاسفانه عده ای از این اختلافات که بین اهالی سینما بوجود آمده بهره برداری کرده و سوءاستفاده می کنند. اگر می‌خواهیم حال سینماگران در سال جدید خوب شود باید تکلیف ما با این افراد روشن شود و برای این کار نیازمند همدلی، فداکاری و خوش‌بینی هستیم و البته همه عوامل سینما، افراد خوش بینی هستند.»

وی با اشاره به اینکه حس و حال نوروز امسال نسبت به سال گذشته بهتر است، ادامه داد:« امیدوارم سال خوبی برای سینمای ایران باشد. اگر این سینما موفق شود همه ما باید خوشحال شویم نه اینکه به خاطر یک مساله کوچک که باعث صدمه زدن به سینما می‌شود احساس خوشحالی کنیم. به عنوان مثال اکران نوروزی امسال دچار خلل شد و عده‌ای با خوشحالی می‌گویند که اکران نوروزی با شکست مواجه شده است این در حالی است که خوشبختانه اکران نوروزی ۹۴ دارد روی روال می‌افتد.»

رییس سازمان سینمایی گفت: «سالی که گذشت سینمای ایران اولویت هایی داشت که برخی از آنها انجام شد. همچنین سینما از فروش بسیار خوبی برخوردار بود اما متاسفانه در این میان برخی افراد می گویند که آمار درستی از فروش فیلم ها ارائه نمی شود. متاسفانه هنوز ملت ما با آمار مشکل دارند و معتقدند که آماری که ارائه می شود غلط است اما باور کنید که آمارهای ارائه شده آمارهای واقعی است. ما سال موفقی را پشت سر گذاشتیم و گیشه ها خوب بود و زیر ساخت های سینما پیشرفت کردند. تیم ما در سازمان سینمایی نیز با عشق و علاقه به کار خود ادامه دادند.»

ایوبی با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی ادامه داد : «در عرصه بین الملل نیز اقدامات خوبی انجام شده و یک جشنواره خوب بین المللی برگزار خواهیم کرد. در این جشنواره شخصیت های برجسته‌ای از سینما حضور دارند.»

رییس سازمان سینمایی با اشاره به مشکل تبلیغات گفت: «تبلیغات یکی از مهمترین مسایل در حوزه فروش فیلم است که در بخش بزرگی از آن در اختیار سازمان صدا و سیما قرار دارد. امیدوارم بتوانیم با سازمان صدا و سیما همکاری مناسبی داشته باشیم چرا که اگر تلویزیون تصمیم بگیرد می تواند سینما را نابود کند به همین دلیل است که در همه جای دنیا تلویزیون موظف است به سینما کمک کند. امیدوارم مناسبات ما با تلویزیون سروسامان بیشتر پیدا کند. از شما سینماگران هم می خواهم که هر راه بهتری برای تبلیغات دارید به ما ارائه کنید تا ما از آن استفاده کنیم. ما در دولتی کار می کنیم که وزیران آن وزیران فرهیخته ای هستند و علی جنتی بزرگترین شانس ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.»

وی با اشاره به فعالیت های وکتر ظریف وزیر امور خارجه گفت: «آقای ظریف در مذاکرات اخیر ثابت کرد که سیاست هم علم است و هم فن و دکتر جنتی نشان داد برای وزارت ارشاد باید خوب، متعهد، با تجربه و کاردان بود. من همه صحبت های عسگرپور مدیرعامل خانه سینما را گوش دادم و در گذشته با او در این مورد بحث کردم. فکر می کنم کارهایی که تا به امروز انجام داده‌ایم نشان می‌دهد که ما همراه شما هستیم و می خواهیم از ظرفیت های موجود به نفع سینما استفاده کنیم اما حل مشکلات بدون حضور فعال شما امکان‌پذیر نیست. مطمئنا برخی از شماها دلخوری‌هایی از من دارید که من تلاش می‌کنم شخصا با شما تماس گرفته و این دلخوری‌ها را برطرف کنیم.»

ایوبی در پایان تصریح کرد:« حتما کاستی‌هایی داریم اما به عنوان علاقه‌مندان به سینما ما شما را دوست داریم و سعی می کنیم برای شما کارهایی را انجام دهیم. فکر می کردم می خواهم یک یا دو ساعت برای شما حرف بزنم اما این را می گذارم برای نوروز ۹۵ که کارنامه بهتری را برای ارائه داشته باشم.»

برچسب‌ها: