هنر و تجربه: «ایزابلا روسلینی» بازیگر ایتالیایی آمریکایی و فرزند روبرتو روسلینی معروف، به سمت ریاست هیئت داوران بخش «نوعی نگاه» شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن منصوب شد.
امسال در این بخش، ۲۲ فیلم به نمایش درمی‌آید که روز ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) نام آنها مشخص می‌شود.
نکته جالب اینجاست که تصویر مادر ایزابلا روسلینی، یعنی «اینگرید برگمن» نیز در پوستر رسمی جشنواره به تصویر کشیده شده است و حالا دختر او نیز نقش عمده‌ای در کن ۲۰۱۵ دارد. روسلینی دوران کاری خود در سینما را در کنار پدرش در قامت طراح لباس شروع کرد و بعدها در فیلم «علقزار» به کارگردانی برادران تاویانی در سال ۱۹۷۹ به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و با نقش آفرینی در «شب‌های سفید» اثر تیلور هکفورد و تعدادی از فیلم‌های دیوید لینچ از جمله «مخمل آبی» و «قلب وحشی»، جای پای خود را در سینما، به عنوان یک بازیگر آثار ارزشمند مسجل کرد.
روسلینی همچنین در برنامه‌ای که فستیوال کن برای بزرگداشت اینگرید برگمن برگزار می‌کند و طی آن مستندی به نام «اینگرید برگمن به روایت خودش» به نمایش درمی‌آید نیز شرکت خواهد کرد. مستند مورد نظر را استیگ بیورکمن کارگردانی کرده است که در بخش فیلم‌های کلاسیک، اکران خواهد داشت. اجرای یک برنامه به مناسبت تولد صد سالگی اینگرید برگمن نیز، از دیگر مسئولیت‌های روسلینی در کن امسال است.
جایزه بخش نوعی نگاه روز ۲۳ می (۲ خرداد)  اعطا می‌شود.