هنر و تجربه: کمتر از یک ماه بعد از آن‌که فیلم «تا زمانی که جوانیم» به کارگردانی نوآم بوآمباک، که بهترین فروش را در میان فیلم‌های اکران‌های محدود (تا به اینجای سال) را در آمریکا شمالی داشت، فیلم«اکس ماشینا» توانست این عنوان را به نام خود کند. جالب اینجاست که هر دو فیلم را کمپانی «ای ۲۴» پخش کرده است.
تریلر علمی تخیلی «اکس ماشینا» اثر آلکس گارلند تنها با در اختیار داشتن ۴ سالن سینما توانست به رقم فروش ۲۵۰ هزار دلاری برسد و به طور متوسط در هر سالن ۶۲ هزار و پانصد دلار بفروشد. این رقم بالاتر از متوسط فروش «تا زمانی که جوانیم» با ۵۶ هزار و ۹۰۰ دلار در هر سالن است و در نوع خود در سال ۲۰۱۵ یک رکورد محسوب می‌شود.
هیث شاپیرو، از کمپانی «ای ۲۴» در مورد این فیلم می‌گوید:«تماشاگران از داستانگویی خیالی فیلم گارلند بسیار خوششان آمده و همین موضوع باعث شده تا اینجای سال، بالاترین میزان فروش متعلق به فیلم‌های اکران محدود، در اختیار این فیلم قرار بگیرد.»
این فیلم قرار است در روزهای آتی سالن‌های بیشتری را در اختیار بگیرد.
فیلم «ابرهای سیلس ماریا» با بازی ژولیت بینوش و کریستین استوارت هم که IFC Films پخش آن را بر عهده دارد ، فروش خوبی در پایان هفته داشت و در سه سالن، ۷۰ هزار دلار فروخت. یعنی فروشی معادل ۲۳ هزار و ۳۰۰ دلار در هر سالن. سال گذشته از این فیلم در جشنواره کن استقبال خوبی شد و استوارت هم به اولین بازیگر آمریکای‌ای تبدیل شد که به خاطر بازی در آن، جایزه سزار می‌برد.
فیلم بعدی «۵ تا ۷» است؛ یک درام رمانتیک با بازی «آنتون یلچین» و «برنیس مارلوهه» که از ۲ سالن، تعداد سینماهای خود را به ۲۱ عدد در هفته دوم رساند و ۳۱ هزار دلار فروخت. فروش کلی این فیلم به ۵۵ هزار دلار رسیده است.
مستند «لمبرت و استامپ» متعلق به سونی کلاسیکز که داستان همکاری دو فیلم‌ساز(کریس استامپ و کیت لمبرت) است نیز در هفته دوم اکران، از سه سالن به داشتن هفت سالن رسید و با اضافه کردن ۱۳ هزار دلار، جمع فروشش را به ۳۳ هزار دلار رساند.
اثر جدید ویم وندرس به همراهی جولیانو سالگادو به نام «نمک زمین» که نامزد اسکار هم شد، با ۲۷ سالن، ۸۲ هزار دلار فروخت و مجموع ۲۵۹ هزار و ۶۳۵ دلار را برای خود به ثبت رساند.
فیلم جدید آل پاچینو «دنی کالینز» در نقش  راکی سالخورده که بعد از اکران در ۸۳ سالن، حالا به لطف حضور پاچینو، ۷۳۹ سالن در اختیار دارد، توانست ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بفروشد و ۲ میلیون ۵۰۰ هزار دلاری شود. در این فیلم به غیر از آل پاچینو، آنت بنینگ و جنیفر گارنر نیز نقش آفرینی می‌کنند.
فیلم «La Sapienza» به کارگردانی «اگن گرین» ۶ سالنش به ۳ سالن کاهش پیدا کرد و با فروشی ۷ هزار دلاری، نهایتا ۸۳ هزار دلار در گیشه فروخت.
فیلم «ادامه دارد»  که متعلق به سینمای وحشت است هم که در هفته‌های اول، یکه تاز فیلم‌های مستقل بود، ۲۲ سالن را از دست داد و در ۱۶۳۳ سالن، ۲ میلیون و ۲۷ هزار دلار فروخت. این فیلم در گیشه تمامی فیلم‌های (استودیویی، بلاک باستر، مستقل و غیره) آمریکا، مکان هشتم را در این هفته به دست آورد و مجموعاً ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش کرد و امسال به دومین فیلم مستقلی تبدیل شد که در کنار «هنوز آلیس»، بیش از ۱۰ میلیون فروخته‌اند.

 

منبع: ایندی وایر