هنر و تجربه:به گزارش «فیلم ایندیپندنت» موزه‌ی هنر لس‌آنجلس در پنجاهمین سالروز آغاز به کارش قصد دارد فیلم تاریخ‌سینمایی «قاعده بازی» به کارگردانی ژان رنوار را نمایش دهد. در این رویداد هنری که ۲۱ آوریل (سه‌شنبه هفته‌ی آینده) برپا خواهد شد، نسخه ۳۵ میلی‌متری از «قاعده بازی» به نمایش درخواهد آمد که به‌تازگی کار ترمیمش به پایان رسیده است. قیمت بلیت این نمایش برای اعضای «فیلم ایندیپندنت»، باشگاه فیلم موزه هنر لس‌آنجلس و باشگاه فیلم نیویورک تایمز پنج دلار است (البته هر عضو فقط دو بلیت می‌تواند خریداری کند). سایر اعضای موزه هنر با قیمت هفت دلار و عموم علاقه‌مندان با قیمت ده دلار می‌توانند بلیت تهیه کنند.
ژان رنوار که در فرانسه متولد شد و سال‌های آخر عمرش را در کالیفرنیا سپری کرد، این کمدی سیاه‌وسفید ۱۰۶ دقیقه‌ای را درسال ۱۹۳۹ ساخت؛و البته در نگارش فیلم‌نامه و تهیه‌ی آن هم مشارکت کرد. پالین کیل درباره «قاعده بازی» نوشته است: «این شاهکار ژان رنوار، احتمالاً مؤثرترین و بهترین فیلم فرانسوی تاریخ سینما و یکی سرگرم‌کننده‌ترین‌شان است.»
از «شامپو» (هال اشبی، ۱۹۷۵) گرفته تا «هتل بزرگ بوداپست» (وس اندرسن، ۲۰۱۴)،فیلم‌های تحسین‌شده‌ی بسیاری هستند که با درآمیختن عشق و سرمایه، و جفت کردن طبقه‌ی حاکم و کارگر پیرو راه و میراث رنوار بوده‌اند.