هنر و تجربه: بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فجر ۱۰ روز دیگر افتتاح می‌شود . عنوان و محتوای کارگاه‌های آموزشی که قرار است در طی آن برگزار شود نیز یک به یک اعلام می‌شود. سایت رسمی جشنواره فیلم فجر در جدیدترین خبرش اعلام کرد که «جَن میلر» یک کارگاه آموزشی ایده‌پردازی (Pitching) را با جوایز نقدی و حمایتی از سوی جشنواره و سازمان سینمایی برگزار می‌کند.

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت‌ماه، جشنواره بین‌المللی فیلم فجر کارگاه «چگونگی پردازش یک ایده کمتر از ۱۵۰ کلمه‌ برای تبدیل به یک فیلمنامه ۹۰ صفحه‌ای برای فروش» (فیلمنامه داستانی) را توسط «جَن میلر» برگزار می‌کند.جن میلر بیش از ۲۰ سال سابقه تدریس در امر پیچینگ (تبادل ایده‌ها) دارد.این کارگاه دوبار در دو روز متوالی از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر با سخنان عمومی جن میلر برگزار می‌شود و از ساعت ۱۳:۳۰ برای ۱۰ نفر از شرکت‌کنندگانی که طرح‌های‌شان انتخاب شده، تک به تک ۳۰ دقیقه زمان در نظر گرفته می‌شود تا به رفع اشکال ایده‌ها بپردازد.

تالار تبادل ایده‌ها فرصتی برای تمام فیلمسازان جوانی است که پروژه‌های ناب سینمایی دارند و به دنبال جذب بخشی از سرمایه برای راه‌اندازی یا تکمیل فیلم سینمایی خود هستند. تنها فیلم‌سازانی می‌توانند در این بخش شرکت کنند که پیش از این، حداقل یک فیلم ساخته باشند. همچنین فیلمسازان غیرایرانی که پروژه‌هایی برای تولید مشترک و فیلمبرداری حداقل ۳۰ درصد از فیلم در هر نقطه از سرزمین ایران را داشته باشند نیز می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

فراخوان حضور در این کارگاه ها عبارت است از:
۱- با توجه به نیاز حمایت از استعدادهای سینمایی کشور و تعامل با سینماگران جهان، تالار تبادل ایده‌ها در روز‌های برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد. در این بخش، ایده‌های این فیلمسازان برای شرکت در کارگاه تخصصی – آموزشی که خانم جَن میلر کانادایی برگزار خواهد کرد، ارسال می‌شود.

۲- به ۱۰ طرح برتر فرصت چالش تک به تک با مربی آموزشی برای رفع اشکالات طرح داده خواهد شد.

۳- هر شرکت کننده می‌تواند یک طرح در زمینه‌ی فیلم بلند داستانی ثبت‌نام کند.

۴- طرح‌هایی که موفق به دریافت توافق هیات تصمیم‌گیری بشوند، مورد تشویق مالی برای نوشتن فیلم‌نامه کامل و تولید قرار خواهند گرفت.

۵- اسامی برندگان نهایی در اختتامیه بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر اعلام خواهد شد.

علاقمندان می توانند تا دوم اردیبهشت‌ فایل متن طرح ۱۵۰ کلمه‌ای خود را در قالب Word به پست الکترونیک submission@fajrfilmfestival.com ارسال کنند.