هنر و تجربه: برنامه حضور کریستف زانوسی، کارگردان مطرح لهستانی که پیش از این اعلام شده بود که در بخش بین‌الملل جشنواره فجر کارگاه تخصصی برگزار می‌کند، اعلام شد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، کریستوف زانوسی مولف، کارگردان، تهیه کننده و فیلم‌نامه نویس مشهور لهستانی در ایام برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره، با حضور در ایران چند کارگاه تخصصی سینمایی برای علاقه‌مندان برگزار می‌کند.

این فیلم‌ساز برجسته، در چهارمین روز از سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به همراه علاقه‌مندان از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح به تماشای فیلم «ساختار کریستال» اولین فیلم خود می‌نشیند. وی همچنین از ساعت ۱۳ تا ۳۰ :۱۴ دقیقه کارگاهی تخصصی با عنوان «اصول کار با هنرپیشه، چگونگی تنظیم میزانسن میان دوربین و هنرپیشه» را برپا خواهد کرد.

این کارگردان لهستانی در ادامه و از ساعت ۱۵ تا ۳۰ :۱۶قیقه درباره «سیر تحول درام‌پردازی از دهه ۶۰ میلادی تا امروز» در کارگاهی تخصصی سخن می‌گوید. زانوسی پس از آن نیز از ساعت ۴۵ :۱۶ تا  ۴۵ :۱۷ دقیقه به پرسش علاقه‌مندان پاسخ می‌دهد.

مجموعه کارگاه‌های تخصصی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، همزمان با برپایی این رویداد سینمایی با حضور جمعی از بزرگان سینمای ایران و جهان برپا می‌شود.

این کارگاه ها از ۶ تا ۱۱ اردیبهشت، همزمان با سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برپا می‌شود.

برچسب‌ها: