هنر و تجربه: مراسم دیدار با عوامل فیلم مستند «آتلان» ساخته معین کریم‌الدینی فردا یکشنبه ۳۰ فروردین ماه در موزه سینما برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، این مراسم یکشنبه از ساعت ۲۰:۳۰ در موزه سینما برگزار خواهد شد. آتلان که جایزه بهترین فیلم مستند را در  آخرین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد، بیشترین جوایز جشنواره سینما حقیقت سال ۹۳ را هم دریافت کرده است. جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین تصویر‌برداری از جمله جوایزی بود که این مستند در جشنواره سینماحقیقت گرفت .
معین کریم‌الدینی در سابقه فیلم‌سازی‌اش، مستند «وقتی ابرها پایین می‌آیند» را دارد. او برای این فیلم درجشنواره سینما حقیقت جایزه بهترین کارگردانی را گرفت و در جشنواره‌ی فیلم فجر جایزه بهترین تصویربرداری را از آن خود کرد و در بخش تدوین هم نامزد شد. کریم‌الدینی علاوه بر کارگردانی مستند در عرصه تدوین‌ هم فعالیت موثری دارد تا جایی‌که برای تدوین مستند «تینار» جوایز سینما حقیقت و جشن خانه سینما را دریافت کرده است.
در خلاصه داستان آتلان آمده است: «علی، پدرش و برادرانش مربی اسب هستند. اسب تمام هستی آنهاست. ایلحان نام اسبی است که مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ علی کرده. علی قرار است با پولی که از جوایز ایلحان و بقیه اسب‌هایش در می‌آورد ازدواج کند اما همیشه در کورس همه چیز بر وفق مراد پیش نمی‌رود….»

تعدادی از عوامل این فیلم که  به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است  عبارتند از  ،نویسنده، کارگردان، تدوین­گر: معین کریم الدینی، مدیر تصویر برداری: سامان لطفیان، موسیقی: آریا عظیمی نژاد، صدابردار: طاهر پیشوایی، طراحی و ترکیب صدا: مهرداد جلوخانی، پژوهش: فاطمه سرافراز.

برچسب‌ها: