هنر و تجربه: یک سال بعد از نمایش فیلم «آقای ترنر»، مایک لی دوباره برای ساخت فیلمش به قرن‌های گذشته برمی‌گردد و این بار قصد دارد تا درامی را بر اساس کشتار پیترلو در سال ۱۸۱۹ در شهر منچستر انگلیس به تصویر بکشد؛ کشتاری که در آن ۱۸ نفر به قتل رسیده و حدود ۷۰۰ نفر هم زخمی شدند.
لی در مورد تصمیمش برای ساخت این فیلم می‌گوید:«تاکنون فیلمی در مورد کشتار پیترلو ساخته نشده است. جدا از اهمیت سیاسی این واقعه تاریخی در سطح جهان، به دلیل این‌که خودم بومی شهر منچستر هستم، این اتفاق برایم اهمیت و ارزش خاصی دارد.»
کشتار پیترلو این‌گونه اتفاق افتاد که نیروهای دولتی باعث شدند، جمعیتی ۶۰ هزار نفری در میدان «سن پیتر» منچستر گرد هم بیایند و  برای تغییر نمایندگان مجلس، اعتراض کنند. این گردهمایی به سرکردگی اتحادیه وطن پرستان منچستر انجام گرفته بود.
فیلم‌برداری فیلم «پیترلو» سال ۲۰۱۷ شروع می‌شود و در آن ، مایک لی دوباره با «دیک پوپ» فیلم‌بردار همیشگی‌اش همکاری می‌کند اما هنوز در مورد تیم بازیگری فیلم جزئیاتی اعلام نشده است.
این کارگردان ۷۲ ساله انگلیسی سال گذشته با «آقای ترنر» در بخش رقابتی جشنواره کن حضور داشت و تیموتی اسپال، بازیگر اصلی این فیلم نیز جایزه بهترین بازیگر مرد آن جشنواره را از آن خود کرد. هفت بار نامزدی اسکار برای فیلم‌هایی همچون «ورا دریک»، «سال دیگر»، «رازها و دروغ‌ها» و …. از دیگر افتخارات این فیلم‌ساز کهنه‌کار است.

برچسب‌ها: