هنر و تجربه: صبح امروز سی فروردین در نشست خبری بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر، اسامی فیلم‌های ایرانی که در بخش هنر و تجربه  هم حضور دارند اعلام شد.
دو فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» به کارگردانی هومن سیدی و «من دیگو مارادونا هستم» اثر بهرام توکلی در بخش هنر و تجربه با سایر فیلم‌ها به رقابت می‌پردازند. این دو فیلم در مسابقه سینمای ایران جشنواره نیز در بهمن ماه گذشته در بخش هنر و تجربه حضور داشتند. اعترافات ذهن خطرناک من، سومین فیلم هومن سیدی بعد از «آفریقا» و «سیزده» است. نگار جواهریان، میترا حجار، امیر جعفری و عباس غزالی از بازیگران آخرین فیلم سیدی هستند.محسن نصراللهی برای طراحی صحنه این فیلم سیمرغ گرفت. «من دیگو مارادونا هستم» ششمین فیلم بهرام توکلی هم با بازی گلاب آدینه، هومن سیدی، سعید آقاخانی، ویشکا آسایش و بابک حمیدیان ساخته شده که سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل مرد را برای هومن سیدی و بهترین صدابرداری را برای محمود سماک باشی به ارمغان آورد.
علیرضا رضاداد دبیر جشنواره در مورد دیگر فیلم‌های ایرانی جشنواره بین الملل گفت: دو فیلم از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ برای دو بخش سینمای سعادت و جلوه گاه شرق، دو فیلم از بخش نگاه نو و دو فیلم هم از دو فیلمساز جوان سینمای ایران که در بخش ملی حضور نداشتند در بخش های رقابتی بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر حضور خواهند داشت.
وی یادآور شد: فیلم های خداحافظی طولانی فرزاد موتمن و مزار شریف در بخش سینمای سعادت، ۳۶۰ درجه سام قریبیان و بدون مرز امیرحسین عسگری، فیلم های قندون جهیزیه از علی ملاقلی پور و در دنیای تو ساعت چند است به کارگردانی صفی یزدانی در بخش جلوه گاه شرق انتخاب شده‌اند.

بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم  فجر جشنواره در سه بخش رقابتی (سینمای سعادت ۱۴ فیلم، جلوه گاه شرق ۱۴ فیلم، هنر و تجربه ۱۲ فیلم غیر ایرانی و ۲ فیلم ایرانی) برپا می‌شود.

برچسب‌ها: