هنر و تجربه: داورانی از کشورهای استرالیا، اندونزی، روسیه، گرجستان، ایتالیا و ایران، فیلم‌های بخش جلوه‌گاه شرق را در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر داوری می‌کنند.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی‌و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، علیرضا رضاداد دبیر این جشنواره در نشست خبری امروز یکشنبه ۳۰ فروردین ماه، مکسین ویلیامسون، گارین نوگراهو، دولتنظر خدانظروف، جورج اواشویلی، فابیو تسی و نگار جواهریان و منوچهر محمدی را از ایران به عنوان اعضای هیات داوران بخش جلوه‌گاه شرق سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر اعلام کرد.مکسین ویلیامسون:
ویلیامسون اهل استرالیا و مدیرهنری جشنواره فیلم آسیا-اقیانوسیه بریسبین و همچنین پایه‌گذار جشنواره رقابتی جوایز نمایش آسیا-اقیانوسیه از سال ۲۰۰۷ است. در کارنامه کاری او مدیریت جشنواره Bisbere استرالیا و داوری در چندین جشنواره معتبر جهانی دیده می‌شود.گارین نوگراهو :
کارگردان و تهیه‌کننده اندونزیایی که پایه‌گذار‌ جشنواره فیلم نت‌پک آسیا جوگیا است. نوگراهو هم‌چنین برنده ۴ جایزه بین‌المللی از جلسه برلین ۲۰۰۳ است.

دولت‌نظر خدانظروف:
این سینماگر اهل روسیه در زمینه‌های گوناگون سینمایی از جمله فیلم‌برداری، کارگردانی، و فیلم‌نامه‌نویسی فعالیت داشته‌است. او هم‌چنین در سال۱۹۹۰ به عنوان رییس اتحادیه فیلم‌برداران روسیه انتخاب شد.

جورج اواشویلی:
اواشویلی فارغ‌التحصیل گروه فیلم موسسه سینما و تئاتر گرجستان در سال۱۹۹۶ و دوره آموزشی فیلم‌سازی مدرسه عالی فیلم نیویورک در استودیو یونیورسال هالیوود در سال ۲۰۰۶ است. اواشویلی موفق به دریافت جوایز متعددی در جشنواره‌های شیکاگو، سن سباستین،سائوپائلو شده است. از جوایز او می‌توان به دریافت جایزه برلین در سال ۲۰۰۵ برای فیلم «زولیس دوپندان» اشاره کرد.
فابیو تسی:
یکی از مشهورترین بازیگران ایتالیایی، که بیش از ۱۰۰ عنوان فیلم بلند، کوتاه و سریال را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد. در سال ۱۹۷۱ برای بازی در فیلم‌ «باغ فینزی-کانتینیس» موفق به دریافت جایزه گلدن گلوب شد.منوچهر محمدی:
منوچهر محمدی تهیه‌کننده باسابقه سینمای ایران است که تهیه فیلم‌های موفقی مثل «ارتفاع پست»، «مارمولک»، «بوسیدن روی ماه»، «بازمانده»،«فرشته ها با هم می‌آیند»، «میهمان داریم»، «حوض نقاشی» و … را در کارنامه دارد.

نگار جواهریان:
اولین تجربه داوری نگارجواهریان بازیگر جوان سینمای ایران در سی‌وسومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم فجر رقم خواهدخورد. جواهریان امسال فیلم پریدن از ارتفاع کم را در جشنواره برلین داشت.او تاکنون در فیلم‌هایی چون «حوض نقاشی»، «اینجابدون من»، «تنها دوبار زندگی می‌کنیم»، «یه حبه قند» و… ایفای نقش کرده است.