هنر و تجربه: کمپانی «سینه دیگم» حق پخش فیلم منتخب تماشاگران جشنواره «جنوب از جنوب غربی» را به دست آورد. «یک دل شجاع: داستان لیزی ولاسکز»، مستندی در مورد قصه زندگی شخصی به نام «لیزی ولاسکز» است؛ دختری ۲۶ ساله و با وزنی ۲۸ کیلویی که از یک قربانی مزاحمت سایبری به یک حامی مبارزه با زورگویی و مزاحمت تبدیل شد.
این مستند که توسط «سارا هرش بوردو» کارگردانی شده، بودجه خود را از سایت سرمایه گذاری عمومی کیک استارتر به دست آورده و تا کنون یکی از موفق ترین عملکردها را در بین پروژه‌هایی داشته که در این سایت بودجه‌شان را به دست آورده‌اند. این مستند ماه پیش در بخش مستند جشنواره جنوب از جنوب غربی به نمایش درآمده بود.
لیزی ولاسکز با یک سندرم نادر به دنیا آمد که مانع افزایش وزن و رشد او می‌شد. او اولین بار در مدرسه و در سنین کودکی به دلیل ظاهر متفاوتش، مورد زورگویی همسن و سالانش قرار گرفت و بعدها به عنوان یک نوجوان، وقتی فهمید در یوتیوب ویدیویی از او به انتشار درآمده و او را زشت‌ترین زن دنیا خطاب کرده، دوباره مورد مزاحمت‌های بسیار قرار گرفت. مستند «یک دل شجاع» روند تکامل شخصیتی و اجتماعی ولاسکز را تا نقطه‌ای دنبال می‌کند که او به یک سخنران انگیزشی تبدیل می‌شود و کنگره آمریکا را وادار می‌کند تا برای اولین بار، لایحه‌ای با موضوع ضد زورگویی و مزاحمت، و برای حفاظت از کودکان مدرسه‌ای در مقابل زورگویی، به تصویب برساند و قوانینی را برای آن تنظیم کند.
سینه دیگم، فیلم را ماه اکتبر امسال (شهریور ماه) در آمریکای شمالی اکران می‌کند.
منبع: ورایتی

a-brave-heart-the-lizzie-velasquez-story