هنر و تجربه: «کپی برابر اصل» ساخته عباس کیارستمی از پنجم اردیبهشت در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.
به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، این فیلم قرار است در دو نسخه دوبله و زیرنویس فارسی در سینماها به نمایش در آید.جعفری مدیر شرکت قرن ۲۱ درباره دوبله این فیلم می‌گوید: «دوبله این فیلم با نظارت خود آقای کیارستمی انجام شده است. خصوصا این‌که کیارستمی حساسیت ویژه‌ای در زمینه ترجمه و دوبله این فیلم داشت. مدیریت دوبلاژ این فیلم بر عهده سعید مظفری بوده و ترجمه آن را خانم گرگانی برعهده داشته است.»به گفته جعفری دراین فیلم سعید مظفری به جای ویلیام شیمل و مریم شیرزاد به جای ژولیت بینوش صحبت می‌کند.
کپی برابر اصل فیلمی به نویسندگی و کارگردانی عباس کیارستمی و محصول سال ۲۰۱۰ است و بازیگران اصلی آن ژولیت بینوش و ویلیام شیمل هستند.
وقایع فیلم در ایالت توسکانی ایتالیا می‌گذرد. داستان فیلم پیرامون صاحب یک گالری هنری (ژولیت بینوش) و نویسنده‌ای انگلیسی است که به تازگی با او آشنا شده است. نقش این نویسنده را ویلیام شیمل بازی می‌کند.
فیلم پس از نمایش در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۰ با استقبال خوبی همراه شد و  ژولیت بینوش برای بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره را به خود اختصاص داد. این فیلم همچنین در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۰ یکی از نامزدهای جایزه نخل طلا بود.
کپی برابر اصل سومین فیلم عباس کیارستمی در خارج از ایران بود. اولین فیلم او در خارج از ایران ABC آفریقا بود که سال ۲۰۰۱ در اوگاندا و به سفارش صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی سازمان ملل ساخته شد. در سال ۲۰۰۵ یکی از سه اپیزود فیلم بلیت‌ها را کیارستمی ساخت. این فیلم نیز در ایتالیا ساخته شد و اپیزود اول آن را ارمانو اولمی و اپیزود سوم آن را کن لوچ کارگردانی کردند.
سومین فیلم کیارستمی در خارج از مرزهای ایران همچنین اولین همکاری او با یک بازیگر بزرگ بین‌المللی بود. ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی که به خصوص برای بازی در فیلم «آبی» از سه‌گانه کیشلوفسکی شناخته می‌شود، پیش از شروع کار در سفری به ایران آمد و هدفش از این سفر را دیدن این کشور باستانی و آشنایی بیشتر با و کیارستمی عنوان کرد. در جشنواره کن، کپی برابر اصل شروع یک دوران کاری متفاوت با قبل برای کیارستمی ارزیابی شد. دورانی که او به سینمای داستان‌پرداز نزدیک‌تر می‌شود و این مسیر در فیلم آخر او در ژاپن با نام «مثل یک عاشق» ادامه پیدا کرد.
کپی برابر اصل به جز حضور در بخش مسابقه جشنواره کن و جایزه‌ای که نصیب بینوش کرد، برنده جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان در جشنواره سانفرانسیسکو و جوایز انجمن منتقدان فیلم آنلاین شد و جوایزی از فستیوال‌های ایروان، هاوایی و وایادولید برد. فیلم سال ۲۰۱۰ در سینماهای فرانسه اکران شد. اکران فیلم در هفته اول در ۱۰۱ سینما ۷۰ هزار تماشاگر داشت و در هفته دوم تعداد سینماها به ۱۴۷ و تماشاگران آن به ۱۵۱ هزارنفر رسید و در جدول فروش در فرانسه در صدر جدول فروش هفتگی قرار گرفت. به گزارش گاردین فروش فیلم در انگلیس نیز از تمام فیلم‌های قبلی کیارستمی بیشتر بود.