هنر و تجربه: فیلم‌های اکران شده در سینماهای گروه هنر و تجربه در مطالب خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های روز سه شنبه اول اردیبهشت انعکاس یافتند.
روزنامه همشهری با محمود نظرعلیان بازیگر نقش اول فیلم «مردی که اسب شد» گفت‌وگو کرده است. محمود نظرعلیان گرچه کمترتصویرش دیده شده اما بازیگری کهنه‌کار در سینمای ایران است و پیش از این در فیلم‌هایی مثل «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» و «زیرنورماه» بازی داشته است. در این مصاحبه نظرعلیان از کم‌کاری خود در طول این سال‌ها نارضایتی ندارد: «همیشه در انتخاب نقش‌ وسواس دارم. معمولا پیشنهادهایی در طول سال برای بازی دارم اما سعی می‌کنم گزیده کار باشم و از این کم‌کاری هیچ‌گاه ضرر نکرده‌ام. گرچه شاید به لحاظ مالی خیلی به نفع بازیگر نباشد.»
محمود نظرعلیان که در فیلم مردی که اسب شد نقش مسیح شخصیت اصلی فیلم را بازی کرده است درونیات این کاراکتر را چنین توضیح می‌دهد: « مسیح سختی‌های زیادی را در زندگی تحمل کرده، عمری از او گذشته و انگار که زندگی را باخته است. او چیزهای زیادی از دست داده و تنها چیزی که برایش مانده یک دختر است. حالا به هر قیمتی می‌خواهد یک دختر را حفظ کند و از دست ندهد. حتی برای نگه‌داشتن دختر به زور متوسل می‌شود و نهایتا موفق نمی‌شود چرا که دختر هم زندگی خودش را دارد. مسیح شخصیت خیلی پیچیده‌ای نیست اما آدم خاصی است. به نظرم این آدم هرگز در زندگی آسمان را نگاه نکرده است. او مدام زمین مقابلش را نگاه می‌کند.»
مردی که اسب شد دومین همکاری نظرعلیان با امیرحسین ثقفی کارگردان این فیلم است و همکاری قبلی در فیلم همه چیز برای فروش اتفاق افتاده بود. او درباره فیلم می‌گوید: « از تماشاگران حرفه‌ای سینما می‌خواهم برای یک بار هم که شده فیلم را بینند. مردی که اسب شد فیلمی خاص است و تماشای آن صبر و حوصله می‌خواهد. حتی به نظرم باید چندبار فیلم را دید و هربار از زاویه‌ای تازه با آن مواجه شد.»
روزنامه زمان بخشی از نقد ژولت گاینگ منتقد سایت فیپرشی را منعکس کرده که با تیتر «افسردگی غوطه‌ور در آب پرتقال» به فیلم پریدن از ارتفاع کم پرداخته است. تیتر این نقد اشاره به مهمانی‌ای در سکانس‌های پایانی فیلم دارد که با آب پرتقال از مهمانان در خانه‌ای بدون اسباب پذیرایی می‌شود. او می‌نویسد: «افسردگی و بیماری‌های روانی در سال‌های اخیر موضوع فیلم‌های بسیاری بوده‌اند برای نمونه می‌توان به تریلوژی افسردگی لارس فون تریه اشاره کرد اما کارگردان ایرانی این فیلم، رویکرد متفاوتی نسبت به آن‌چه تاکنون به آن عادت داشته‌ایم، دارد. حامد رجبی به جای تمرکز بر تجربه درونی روان آسیب دیده، نشان می‌دهد که یک فرد افسرده در روابط اجتماعی‌اش چگونه عمل می‌کند و به ویژه محیط پیرامون  چگونه با این موقعیت روبرو می‌شود.»

روزنامه امتیاز هم به درج خبرهای اکران فیلم پنج تا پنج به کارگردانی تارا اوتادی با بازی رضا کیانیان و شمس لنگرودی از پنج اردیبهشت در گروه هنر و تجربه و نیز خبر برگزاری نشست نقد و بررسی فیلم شب بیرون به کارگردانی کاوه سجادی حسینی پرداخته‌است.

روزنامه صبا هم به بهانه اکران فیلم دختر….مادر…دختر مطلبی را درباره این فیلم منتشر کرده‌است. در بخشی از این مطلب نقل قولی از پناه برخدا رضایی کارگردان این فیلم منتشر شده‏‌است:«تماشای طبیعت همیشه حسی اسرار آمیز و شاعرانه در من برمی‌انگیزد و به دنبال این حس در چهار فصل طبیعت دل به سفر می‌سپارم و در این سفرها همواره از طبیعت که هم چون قاب عکس‌هایی زیبا و بی نظیر هستند الهام می‌گیرم. شگفتی حاصل از نمایش زیبایی‌های بیکران طبیعت و چشم انداز زیبای آن همواره ایده‌های تازه‌ای را برای ساخت یک اثر هنری در من متبلور می‌سازد.»