هنر و تجربه: فیلم مستند «من می‌خوام شاه بشم» به کارگردانی مهدی گنجی،به بخش مسابقه جشنواره مستند «پلانت داک» لهستان راه یافت.

دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی پلانت داک (Docs Against Gravity) طی روزهای ۱۸ تا ۲۷ اردیبهشت در شهر «ورشو» لهستان برگزار می‌شود و فیلم مستند «من می‌خوام شاه بشم» ساخته مهدی گنجی در بخش رقابتی Magic Hour جشنواره به نمایش درمی‌آید.

مستند ۷۰ دقیقه‌ای «من می‌خوام شاه بشم» که تولید سال ۱۳۹۳ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و درباره‌ عباس برزگر یکی از اهالی روستایی نزدیک شیراز است که سال‌ها است با کمک خانواده‌اش از توریست‌های خارجی پذیرایی می‌کند و آن‌ها را به دیدن عشایر می‌برد؛ اما او یک رویای بزرگ در سر دارد.

سال گذشته، مستند «من می‌خوام شاه بشم» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه فیلم‌های مستند بلند جشنواره معتبر «ایدفا» هلند بود.

از عوامل تولید این فیلم می‌توان به مهدی گنجی (کارگردان،پزوهش‌گر، صدابردار، تصویربردار) ، اسماعیل منصف (تدوین‌گر)، حسین و حسن مهدوی (صداگذار)، علی باقری (عکاس) و سحر رضوی (تهیه‌کننده) اشاره کرد.

«من می‌خوام شاه بشم» فینالیست جایزه مستند شبکه TRT ترکیه نیز هست که مراسم اهدای جوایز این شبکه معتبر ترکیه، روز ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

«من می‌خوام شاه بشم» سابق بر این در مسابقه سینمای ایران سی و سومین جشنواره فیلم فجر، در بخش هنر و تجربه به نمایش درآمد و مهدی گنجی نیز سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی فیلم مستند جشنواره را از آن خود کرد.