هنر و تجربه: اعضای هیات داوری شصت و هشتمین دوره جشنواره کن، مشخص شدند. در فهرست هفت نفره اعلام شده، نام دو کارگردان، ۴ بازیگر و یک خواننده- موزیسین به چشم می‌خورد که قرار است ۱۷ فیلم انتخاب شده در بخش مسابقه اصلی را تحت ریاست جوئل و اتان کوئن، قضاوت کنند.

گیلرمو دل تورو کارگردان مطرح مکزیکی، زاویر دولان کارگردان کانادایی، جیک جیلنهال بازیگر فیلم‌های «زودیاک»، و «کوهستان بروکبک»، روسی دی پالما بازیگر اسپانیایی، سینا میلر بازیگر انگلیسی فیلم‌های «شکارچی روباه» و «تیرانداز آمریکایی»، سوفی مارسو بازیگر شناخته شده فرانسوی و روکیا ترائوره خواننده و موزیسن اهل مالی هیات داوران امسال را تشکیل می‌دهند.

این گروه داوری هر کدام به نوعی با کن ارتباط داشته‌اند. برادران کوئن نخل طلای کن را برای «بارتون فینک» دریافت کرده‌اند. خاویر دولان نیز سال پیش برای «مامی» از کن جایزه گروه داوری را دریافت کرده بود. دل تورو با فیلم «کرونوس» در سال ۱۹۹۳ در هفته منتقدان کن مطرح شد و فیلم «هزارتوی پن» از او سال ۲۰۰۶ در بخش مسابقه کن حضور داشت.. جیلنهال نیز از بازیگران فیلم «زودیاک» دیوید فینچر بود که سال ۲۰۰۷ در کن به نمایش درآمد. در مورد سوفی مارسو می‌توان گفت که او جزء سه بازیگر زن اول فرانسه به حساب می‌آید که جایزه سزار هم در کارنامه خود دارد.فیلم «به عقب نگاه نکن» با بازی او در سال ۲۰۰۹ در جشنواره کن به نمایش درآمد. روسی دی پالما هم از بازیگران مطرح اسپانیا است که با فیلم‌های اول پدرو آلمادوار از نظر بین‌المللی به شهرت رسید.

شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن از ۱۳ تا ۲۴ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) برگزار می‌شود.