هنر و تجربه: آیین دیدار با عوامل فیلم «روز مبادا» شب گذشته، دوم اردیبهشت‌ماه ۹۴در سینما فرهنگ برگزار شد. این برنامه یکی از شلوغ‌ترین آیین‌های دیدار فیلم‌های گروه هنر و تجربه بود به نحوی که تعدادی از تماشاگران مجبور شدند روی پله ها یا صندلی‌های که مسئولان سینما به سالن اضافه کردند بنشینند. مهمانان و تماشاگران طبق روال مرسوم این مراسم از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه در سینما فرهنگ گرد هم آمدند .برخی مهمانان پیش از نمایش فیلم «روز مبادا» ضمن امضای پوستر فیلم، در فضایی صمیمانه به گپ و گفت پرداختند. هوشنگ کلمکانی، لیلی گلستان، رضا درستکار، سام قریبیان، بهاره رهنما، محمدرضا دلپاک، کوهیار کلاری، مجید برزگر، سروش صحت، عباس یاری ، وحید کیلی‌فر،مجیدرضا مصطفوی ،مهرداد صدیقیان، نسیم ادبی، محمدرضا غفاری و… از جمله مهمانان این نمایش ویژه بودند.

در ابتدا شاهین امین، مجری مراسم ضمن عذرخواهی از کسانی که در آیین دیدار حضور پیدا کردند اما صندلی برای نشستن نداشتند، خاطر نشان کرد که این موضوع برای دوستانی که می‌گویند که اینگونه فیلم‌ها تماشاگر ندارد و فیلمسازان باید آن‌ها را برای اعضای خانواده خودشان نشان دهند، قابل توجه است. او اظهار امیدواری کرد: «هنر و تجربه سال دیگر یک مجموعه اختصاصی با چند سالن داشته باشد تا شاهد زمین نشستن‌ مهمان‌ها و مخاطبان نباشیم.»

در ادامه فائزه عزیزخانی کارگردان فیلم روز مبادا ضمن خیر مقدم به میهمانان و حاضرین گفت:« دلم می‌خواست هرکدامتان اینجا می‌ایستادید و احساسی را که من دارم تجربه می‌کردید.»

عزیزخانی در ادامه از دیگر عوامل فیلم برای حضور روی صحنه دعوت کرد.محمد احمدی‌ (تهیه کننده) ، شیرین آقارضاکاشی، مجید عزیزخانی، وحید عزیزخانی، فرزانه گرایلی (بازیگران)، مجید گرجیان ( مدیر فیلمبرداری)، پرویز آبنار (صداگذار)، سعید هنرمند (طراح صحنه و لباس)، امید صالحی(عکاس )، حمید برزگر(سازنده آنونس)، علی گراکوهی(صدابردار)، چاوش هنرآموز(دستیار کارگردان) و سایر عوامل فیلم روز مبادا به دعوت نویسنده و کارگردان این فیلم روی صحنه حاضر شدند.

محمد احمدی یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم با اشاره به اینکه همه عوامل بدون چشم‌داشت مالی در این پروژه سینمایی همکاری کردند ضمن تشکر از گروه هنر و تجربه برای اکران درست این گونه فیلم‌ها و همچنین حامیان مالی که وقت خوبی به کمک فیلم آمدند اظهار امیدواری کرد تمام این زحمات و کمک‌های مالی و معنوی نتیجه بدهد.
او در پاسخ به این پرسش که چرا تصمیم به تهیه فیلم روز مبادا گرفته است گفت:« درواقع بعد از خواندن فیلمنامه روز مبادا این خود من بودم که به خانم عزیزخانی پیشنهاد کردم در تهیه کنندگی این فیلم دخیل شوم و از همان ابتدا احساس می‌کردم که این کار باید کار خوبی بشود و همینطور هم شد.»

او همچنین از نگار اسکندرفر دیگر تهیه‌کننده این فیلم هم یاد کرد. فائزه عزیزخانی هم اضافه کرد:« آقای احمدی آمدند و شدند پدر فیلم ما و واقعا از ایشان برای حمایتشان از این جنس سینما متشکرم.»

عزیزخانی در پاسخ به این پرسش که چگونه توانسته تصمیم خود را برای بردن دوربین درمیان خانواده عملی کند و عواقب و خطر‌ تفسیر و تعبیرهای بعدی‌اش را بپذیرد، گفت:«من ابتدا این تصمیم را گرفتم و بعد داستانش را نوشتم. البته من پنج سال است که با خانواده‌ام تمرین می‌کنم و چند فیلم کوتاه و مستند با همکاری آن‌ها ساخته‌ام.»

در پایان این آیین و اهدای هدایایی به عوامل توسط یک اسپانسر تهیه شده بود فیلم «روز مبادا» به نمایش درآمد.