هنر و تجربه: این‌بار در افتتاحیه جشنواره فجر خبری از تالار وحدت و سخن‌رانی‌های طولانی نخواهد بود. مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل فجر قرار است در محوطه باز جلوی پردیس ملت و در زمانی کمتر از یک ساعت و نیم برگزار شود.
به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، افتتاحیه این جشنواره شنبه (پنجم اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۷ در فضای باز پردیس سینمایی ملت تهران برگزار می‌شود.

در این مراسم که قرار است به شکلی ساده برگزار شود، علاوه بر ارائه گزارشی کوتاه توسط علیرضا رضاداد دبیر جشنواره فیلم فجر،‌ گروه‌های موسیقی محلی به اجرا برنامه می‌پردازند و از میهمانان ایرانی و خارجی پذیرایی می‌شود.

در مراسم افتتاحیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، هنرمندان خارجی و ایرانی، میهمانان بازار، اهالی رسانه های داخلی و خارجی، صاحبان فیلم‌های بخش‌های مسابقه، مدیران فرهنگی و سینمایی و همچنین میهمانان ویژه جشنواره حضور دارند و در کنار میهمانان ایرانی جشنواره را افتتاح خواهند کرد.
نمایش فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از ظهر شنبه و ساعاتی قبل از برگزاری مراسم افتتاحیه، در سینما آزادی، خانه هنرمندان و موزه سینما آغاز می‌شود.

پیش‌بینی شده است که این مراسم در کمتر از ۹۰ دقیقه برگزار شود و بلافاصله در ساعت ۱۸:۳۰، نخستین برنامه پردیس ملت یعنی نمایش و بررسی ۲۹ فیلم‌ کوتاه ساخته شده در کارگاه‌های‌ عباس کیارستمی در اسپانیا و کلمبیا آغاز خواهد شد.

برچسب‌ها: