هنر و تجربه: چهاردهمین دوره جشنواره فیلم ترایبکا، که از معتبرترین جشنواره‌های مخصوص فیلم‌های مستقل است به ایستگاه آخر رسید و برندگانش را شناخت؛ جشنواره‌ای که رابرت دونیرو و جین روزنتال از موسسان آن هستند.

امسال فیلم «کوهستان بکر» از دانمارک به کارگردانی «دگور کاری»، بزرگترین جایزه ترایبکای امسال را دریافت کرد و جایزه بهترین فیلم داستانی و وجه ۲۵ هزار دلاری آن را از آن خود کرد. در بخش مستند اما «دموکرات‌ها» اثر کامیلا نیلسن، جایزه بهترین مستند را به خود اختصاص داد.فیلم کوهستان بکر علاوه بر جایزه بهترین فیلم، جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول (برای گونار جانسون) و بهترین فیلم‌نامه را هم به نام خود ثبت کرد.

یک فیلم دانمارکی دیگر به نام «بریدگند» هم در ترایبکا عملکرد فوق العاده‌ای داشت و بهترین بازیگر زن جشنواره «هانا مورای» ، بهترین فیلم‌بردار «ماگنوس جونک» و تدوین «الیور کوت» همگی از این فیلم انتخاب شدند. زاخاری ترویتز هم به خاطر خلاقیتش در ساخت فیلم «مردان به جنگ می‌روند» به عنوان بهترین کارگردان فیلم اولی شناخته شد.

جشنواره ترایبکا در چهارده دوره گذشته فیلم‌سازان تازه وارد زیادی را به دنیای فیلم‌سازی معرفی کرده است و آوردگاه بالقوه‌ای برای شناخت استعدادهای جدید در دنیای سینما است.این دوره از این جشنواره از ۱۵ تا ۲۶ آوریل (۲۶ فروردین تا ۶ اردیبهشت) هم اکنون نیز در حال برگزاری است اما جوایز آن روز ۲۳ آوریل توزیع شد.

برچسب‌ها: