هنر و تجربه: «صدای سکوت» اولین فیلم بلند داستانی ماکسیمون مونیهان، کارگردان آمریکایی اهل شیکاگو (متولد ۱۹۶۹) است که قرار است در بخش هنر و تجربه در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به نمایش دربیاید. او در سال ۲۰۰۵ شرکت فیلم سازی خود به نام «بریکولاجیستا» را راه اندازی کرده است و این فیلم را در این شرکت تولید کرده است.
این فیلم در سال ۲۰۱۳ ساخته شده و جایزه هیئت داوران منتقد جوان جشنواره فیلم بمبئی در سال ۲۰۱۳ و جایزه بهترین کارگردان از جشنواره فیلم‌های اول و دانشجویی سنت پترزبورگ ۲۰۱۴ بخشی از افتخارات آن است و همچنین در جشنواه‌های معتبری همچون سنگاپور، استانبول،گوتنبرگ ، ترانسیلوانیا و تسالونیکی نیز به نمایش درآمده است.

در خلاصه داستان این فیلم صامت آمده: یک زن ناشنوا به نام اولگا که گروهی فرصت طلب، او و تعدادی ناشنوای دیگر را از مکزیک و گوآتمالا به نیویورک می‌آورند و به آنها وعده دروغین می‌دادند که قرار است در مدرسه مخصوص ناشنواها مشغول تحصیل شوند. بعد از رسیدن به نیویورک، اولگا و بقیه همین که به شهر می‌رسند می‌فهمند که گروگان هستند. آنها مجبور می‌شوند برای رهبر یک گروه قاچاق کار کنند. اما ناگهان اولگا به ذهنش می‌رسد که در یک اقدام شورشی، این باند قاچاق را از بین ببرد.

ژانوا آدنا کالدرون، پاملا گوتری، کوین تامایو، ریکی پوئل،تی او سی، از بازیگران این فیلم ۸۰ دقیقه‌ای است.