هنروتجربه:با گذشت دو روز ابتدایی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و نمایش فیلم‌ها و برگزاری کارگاه‌ها در بخش‌های مختلف، برنامه روز سوم (۷اردیبهشت۱۳۹۴) جشنواره به شرح زیر است:

در بخش پانورامای جشنواره فیلم «حکایت عاشقی» به کارگردانی احمد رمضان‌ زاده در (ساعت ۱۱:۳۰)، «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده در (ساعت ۱۴:۳۰)، (ساعت ۱۶:۳۰) «در دنیای تو ساعت چند است؟» به کارگردانی صفی یزدانیان و «دو» در (ساعت ۱۸:۳۰) به کارگردانی سهیلا گلستانی در سالن شماره یک پردیس ملت به نمایش در خواهد آمد.

«ملاقات با شاعر جوان» به کارگردانی رودی باریچلو در (ساعت ۲۱) در بخش هنروتجربه، «آرمان شهر» و «نبات» در بخش جلوه‌گاه شرق به ترتیب در سانس‌های ۱۵ و ۱۸ در سالن شماره ۲ نمایش داده خواهد شد.

همچنین در سالن شماره ۳ پردیس ملت شاهد برگزاری کارگاه‌هایی چون پردازش یک طرح ۱۵۰ کلمه‌ای با حضور جن میلر و آسیب شناسی فیلم‌نامه در سینمای ایران با حضور اساتید سینمای ایران در (ساعت ۱۰) و میزگرد دوم پیرامون سبک عباس کیارستمی در برابر سینمای جهان با حضور پنج فیلم‌ساز کارگاهی و نمایش فیلم‌های کارگاهی در (ساعت۱۸:۳۰) خواهید بود.

«اهل پرواز» به کارگردانی پاسکال فران، «ملکه کوهستان» به کارگردانی صدیق شرنیاز و «خداحافظ طولانی» به کارگردانی فرزاد موتمن سه فیلمی است که در سالن شماره ۴ پردیس ملت است.

در پردیس سینمای آزادی، در سالن شهر فرنگ مزار شریف، خانه‌ای بدون آدرس، ملکه کوهستان و ماجراجویان برف نمایش خواهند داشت همچنین در سالن شهر قصه این پردیس «رییس کارخانه» و «جسدهای سرشناس» در بخش سینما سعادت و «تا ابد» و «فراتر از خود» در بخش هنروتجربه به ترتیب در سانس‌های ۱۹ و ۲۱:۳۰ به نمایش در خواهند آمد.«دیفرت»، «اشتراک»، «معلم» و آرمان شهر در سالن شهر هنر و «جان سودا»، «ژانویه خونین»، «نور جمعه» و «انسان درون من» در سالن شهر هفتم نماش خواهند داشت.

«ماجرای ماتئی»، «من نابغه هستم»، «سیواس» در موزه سینما و «صدای سکوت» ماکسیمون مونی هان در بخش هنروتجربه نمایش داده خواهند شد.

در خانه هنرمندان در بخش جلوه‌گاه شرق «۳۶۰ درجه» به کاگردانی سام قریبیان،برنامه‌ای ویژه در دو سانس برای زاون قوکاسیان و در بخش سینما سعادت و هنروتجربه «اهل پرواز» برنامه روز سوم است.