هنر و تجربه: جعفر صانعی‌مقدم مدیرعامل اسبق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و عضو شورای سیاستگزاری گروه هنر و تجربه گفت: «نوآوری نیاز امروز سینمای ایران برای حضور بیشتر در عرصه بین‌المللی و موفقیت بیش از پیش در رویدادهای جهانی است.به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، جعفر صانعی مقدم با اشاره به مستقل شدن بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: «سال ها است که جشنواره فیلم فجر نقش معرفی سینمای ایران را ایفا می کند. مشکل اصلی سینمای ایران فاصله تکنیکی با سینمای دنیا است و سینمای ایران به لحاظ محتوایی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.»

صانعی‌مقدم برای توضیح بیشتر فاصله تکنیکی سینمای ایران با سینمای روز گفت: «برای مثال در سال کنونی فیلم “اینتراستالر” جایزه بهترین فیلم اسکار را از آن خود کرد و محتوای این اثر به آثاری که در کشورمان تولید می‌شود نزدیک است.»

صانعی مقدم ادامه داد: «این امکان از گذشته برای سینمای ایران بوده است که به موضوعات انسانی بپردازد و این مهم از ویژگی‌های شاخص سینمای ایران است. سینمای ایران نیازمند ارتقای بیش از پیش جایگاه کنونی است و برگزاری مطلوب بخش بین‌الملل فیلم فجر می‌تواند به این مهم کمک کند. همچنین می‌توان با در دستور کار قرار دادن نوآوری، رشد بیشتری را برای سینمای ایران متصور بود.»