هنر و تجربه: «علیرضا شجاع‌نوری» مشاور امور بین‌الملل سازمان سینمایی  و دبیر جشنواره فیلم کودک به عنوان مهمان ویژه در مراسم افتتاحیه سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور داشت. او در حاشیه این مراسم و در گفت‌وگو با خبرنگار هنر و تجربه، ضمن اثربخش خواندن تشکیل گروه هنر و تجربه، برای این گروه آینده‌ای روشن تصویر کرد.‌

از نظر علیرضا شجاع نوری تشکیل گروه هنر و تجربه بر سینمای ایران تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت. او با تاکید بر این که این جریان باید در مسیر خود دوام بیاورد، گفت: «جریان هنر و تجربه حرکت بسیار خوبی برای سینمای ماست. این جریان چنانچه بتواند با همین طراوت و شادابی ادامه پیدا کند و رفته رفته سراسری شود، حتم دارم برای سینمای ایران و فیلم‌سازان ایرانی موفقیت‌های بسیاری به ارمغان خواهد آورد». او هم‌چنین دو مضمون هنر و تجربه را با فرهنگ مردم ایران آمیخته دانست:«ما ایرانیان همیشه در تاریخ با دو عنصر ارزشمند «هنر» و «تجربه» زندگی کرده‌ایم و داریم زندگی می‌کنیم. کار و فعالیت روزمره همه مردم ایران هنر است و تجربه کردن و با این دو مفهوم نیز پیش می‌رود».

شجاع‌نوری در ادامه از ورود این دو مفهوم به سینمای ایران ابراز خرسندی کرد: «این تمایل به هنر و تجربه‌گرایی حال امروز به سینمای ما نیز سرایت کرده‌است و از صمیم قلب امیدوارم در آینده‌ای نزدیک فراگیرتر از این شود و با تداوم کار خود را پیش بگیرد و مسیری رو به جلو را طی کند». او هم‌چنین از آینده روشنی که هنر و تجربه پیش رو دارد، صحبت کرد: «من به‌شخصه آینده این گروه را بسیار خوب پیش‌بینی می‌کنم. گروه هنر و تجربه قطعا در آینده سینمای ایران و شکل‌گیری مسیر درست آن تاثیراتی مثبت خواهد گذاشت. طوری که از هم‌اکنون می‌توان این تاثیرات مثبت را به چشم دید و نسبت به تاثیراتی بیش از این امیدوار بود».

به اعتقاد این تهیه‌کننده سینمای ایران امروز که آثار فیلم‌سازان و سینماگران جوان فرصت اکران پیدا کرده‌اند، باید بیش از هر چیز به جنس ارتباطی که با مخاطب می‌گیرند، توجه کنند: «جدای از فرصت اکران  به سینماگران جوان، فرصت ارتباط گرفتن با مخاطب نیز به آن‌ها داده می‌شود. بزرگ‌ترین شانسی که گروه سینمایی هنر و تجربه در اختیار یک فیلم‌ساز جوان قرار می‌دهد، فرصت تعامل و ارتباط با تماشاگر است و این برای هر فیلم‌سازی در ابتدای فعالیت هنری‌اش می‌تواند دستاورد بزرگی به شمار بیاید و از طریق آن بتواند چیزهای بسیاری یاد بگیرد و با آموخته‌های جدید، برای رسیدن به ابتکار و نوآوری تلاش کند. جوان تنها با تجربه کردن است که می‌توان به اصلاح غلط‌های خود بپردازد و دست به خلاقیت بزند».

علیرضا شجاع‌نوری با تاکید بر این که کلیت و طبیعت بخش بین‌الملل جشنواره  فیلم فجر «هنر و تجربه» است، از توجه خود به فیلم‌های در حال نمایش گروه هنر و تجربه گفت. ودر پایان صحبت‌های خود اضافه کرد: «هرجا که توانسته‌ام فیلم‌های گروه هنر و تجربه را دنبال کرده‌ام. نمایش فیلم‌های بسیار خوبی را دیده‌ام. نمی‌خواهم فیلم به خصوصی را نام ببرم اما به جد می‌گویم که فضای بسیار خوبی برای نمایش آثار تجربی در این گروه فراهم آمده است  و باز هم تکرار می‌کنم آینده‌ای امیدبخش برای این گروه می‌بینم».