هنر و تجربه: «ملاقات با شاعر جوان» دومین فیلم بلند رودی باریچلو، کارگردان ۵۷ ساله کانادایی است که آن را بعد از فیلم «در چشمان گربه» ساخته است. باریچلو به غیر از سینما در تئاتر و ساخت و فیلم‌های تبلیغاتی نیز فعالیت دارد.

در خلاسه داستانی که در سایت آم ام دی بی در مورد فیلم آمده این‌گونه نوشته شده است: یک شاعر جوان به نام پل ساسر، استادش ساموئل بکت، که نویسنده بزرگ بوده را در یک کافه کوچک می‌بیند. این ملاقات، شروع یک دوستی پیچیده است که در دو دهه آخر زندگی بکت ادامه پیدا می‌کند و زندگی پل را برای همیشه تغییر می‌دهد. بعد از مرگ بکت، پل با لوسیا آشنا می‌شود که یک بازیگر زن است و می‌خواهد شخصیت یکی از نمایش‌نامه‌های بکت را بازی کند. پل رازهای خود را به لوسیا بازگو می‌کند و سرانجام با میراث معنوی‌ای که بکت برای او به جا گذاشته روبه رو می‌شود.

درام ۸۵ دقیقه‌ای باریچلو سال ۲۰۱۳ در کانادا تولید شده و امسال نامزد پنج جایزه از جوایز فیلم کانادا بوده است. ملاقات با شاعر جوان، به سبک فیلم‌های معمول زندگی‌نامه‌ای ساخته نشده و همین وجه تمایز آن با آثار مشابه است. در فیلم، طی صحبت‌ها و بحث‌هایی که بین بکت و شاعر افسرده فیلم درمی‌گیرد، آثار بکت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وینسنت هوس دوماری، ماریا دمدیروس، استیفن مک هتی و لیندا اسمیت در این اثر نقش آفرینی کرده‌اند. در این گروه بازیگری، شباهت چشمگیر مک هتی به ساوئل بکت جالب توجه است.