هنروتجربه:در دومین روز  جشنواره بین المللی فیلم فجر (۶اردیبهشت ۱۳۹۴) فیلم‌هایی از بخش هنر و تجربه و دیگر بخش های جشنواره به نمایش در می‌آیند. علاوه بر این کارگاه تولید مشترک، اصول و روش‌ها توسط پیت رایو مدرس سینما در سالن شماره دو پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

در پردیس ملت هم چنین فیلم‌های سینمایی «چاقی» به کارگردانی راما قویدل( ساعت۱۱:۳۰ )، «روز مبادا» فائزه عزیزخانی،(ساعت ۱۴:۳۰)، «نزدیکتر» مصطفی احمدی (ساعت ۱۶:۳۰ )و «قول» محمدعلی طالبی آخرین فیلمی است که (ساعت ۱۸:۳۰ )در بخش پانورامای سینمای ایران در سالن شماره یک به نمایش درمی‌آید.

«جان سودا» فرامرز وکیلی (ساعت ۱۵)، «نورجمعه»بایانرال (ساعت ۱۸ )در بخش جلوه‌گاه شرق و «خواب زمستانی» نوری بیگله جیلان (ساعت ۲۱ )در بخش سینمای هنروتجربه در سالن ۲ پردیس سینمایی ملت نمایش داده می‌شود.

نمایش فیلم «ساختار کریستال» کریستف زانوسی ساعت ۱۰ از مجموعه فیلم‌های کارگاهی، و ساعت ۱۸ فیلم کوتاه «جای دیگر»، نمایش چند فیلم‌ کوتاه در بخش میزگردهای بین‌المللی، اکران «زرافه» رانی ماسالها (ساعت ۲۱) در بخش خارج از مسابقه برنامه‌ سالن ۳ پردیس ملت در روز دوم برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر است.همچنین کارگاه تولید مشترک، اصول و روش‌ها، با سخنرانی پیت رایو نیوزلندی بعد از به نمایش درآمدن ساختار کریستال برگزار خواهد شد.

فیلم‌های سینمایی «وندال» به کارگردانی هلیر کریستن، در بخش نمایش‌های ویژه، «بدون مرز» به کارگردانی امیرحسین عسگری و «رییس کارخانه» به کارگردانی ژانگ ویی نیز در بخش سینماسعادت در سالن ۴ پردیس ملت به نمایش درمی‌آید.

فیلم‌های سینمایی «اهل پرواز»، «سه برادر»، «ملاقات با شاعر جوان»، «تالار جیمی»، در بخش‌های سینمای‌سعادت، فرانچسکو رزی، سینمای هنروتجربه در سالن شهرقصه پردیس سینمایی آزادی روی پرده می‌رود. «وندال» ، «بدون مرز»، «زرافه»، «۳۶۰ درجه» نیز عناوین فیلم‌هایی است که در سالن شهرهنر این پردیس سینمایی به نمایش درمی‌آید.

همچنین فیلم‌های سینمایی «در دنیای تو ساعت چند است»، «سنگ‌هایی در جیبم»، «عالم هپروت» و «نفس معصوم» در سالن شهرهفتم مجموعه پردیس آزادی اکران می‌شود.

خانه هنرمندان ایران در دومین روز برگزاری بخش بین‌المللی جشنواره فیلم فجر به نمایش دو فیلم از بخش رنگین کمان فجر، یک فیلم از بخش سینماحقیقت و مجموعه فیلم‌های کوتاه و مستند کارگاهی عباس کیارستمی(ساخته شده در کلمبیا و اسپانیا) می‌پردازد.

فیلم سینمایی «سنگ‌هایی در جیبم» از بخش نمایش‌های ویژه از ساعت ۱۵، آثار هنرجویان کیارستمی در بخش فیلم‌های کوتاه و مستند از ساعت ۱۷، مستند «ملاقات» از بخش سینمای حقیقت از ساعت ۱۹ و «نبات» از بخش جلوه‌گاه شرق از ساعت ۲۱ در خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آیند.

موزه سینما نیز با نمایش فیلم‌های سینمایی «دست‌ها روی شهر» ساخته فرانچسکو رزی که در بخش مرور آثار که در سال ۱۹۶۳ شیرطلایی جشنواره ونیز را دریافت کرده‌است، «عالم هپروت» اثر نژانگ میائویان ، «قبل از طلوع خورشید» به کارگردانی مراد اروغلو و «سالوو» ساخته فابو گراساسونیا و آنتونیو پیاتزا در دومین روز برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر به کار خود ادامه می‌دهد. این فیلم‌ها از سینمای ایتالیا، چین، ترکیه و فرانسه در این دوره از جشنواره حضور دارند و به ترتیب در سانس‌های ۱۵، ۱۷، ۱۹:۳۰ و ۲۲:۳۰ روی پرده می‌روند.

بخش بین‌المللی سی و سومین جشنواره فیلم فجر در اولین تجربه برگزاری مستقل خود از ۵ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار می‌شود.