هنروتجربه: «روزهایی پر از خبر» عنوانی است که این روزها می‌توان به صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور نسبت داد که به طور قطع آن را مدیون برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هستند.

افتتاح هجدهمین بازار فیلم تهران خبری است که روزنامه‌هایی همچون ابتکار، آسیا و… به آن پرداخته‌اند.در این مراسم که در پردیس ملت و هفتم اردیبهشت ماه برگزار شد رییس سازمان سینمایی و بسیاری از سینماگران خارجی حضور داشتند که بازتاب‌هایی را با خود به همراه داشت.

همچنین روزنامه‌های اعتماد، آسیا و … خبر اکران پنج فیلم کوتاه از آثار سیف‌الله صمدیان را در گروه هنروتجربه را دادند که در قالب «مجموعه اول» به نمایش درمی‌آید.همه سینماهای گروه هنروتجربه در تهران و شهرستان‌ها میزبان این آثار خواهند بود و تا ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری مهر گفت‌وگویی با محمود نظرعلیان بازیگر فیلم سینمایی «مردی که اسب شد» منتشر کرده است.او در این گفت‌وگو اشاره می‌کند:«فیلم سینمایی «مردی که اسب شد» از سخت‌ترین پروژه‌هایی بوده که بازی کرده‌ام و به جرات می‌گویم جدا از سخت بودن بازی در نقش «مسیح»، سالها بود که منتظر چنین موقعیتی در سینمای ایران بودم و همه تلاش خود را به خرج دادم تا «مسیح» را آنگونه که باید از آب در آوردم.»

وی ادامه داد: «کار کردن با امیرحسین ثقفی به لحاظ حساسیت و دقت بالایی که در کار داشت بسیار سخت و البته لذت بخش بود. ناگفته نماند که ثقفی کارگردان سخت گیری است و به دلیل همین ویژگی ذاتی که دارد به ساخت یک فیلم خوب در مرحله فیلمنامه، خوب فکر می‌کند.»

هخبرگزاری مهر معرفی فیلم «پنج تا پنج» و خبر اکران آن را از تاریخ ۵ اردیبهشت در سینماهای هنروتجربه منتشر کرده است.