هنر و تجربه : نمی‌توان انتظار داشت یک نفر، چندین دوره از جشنواره را به خوبی برگزار کند، از همین رو گزینه‌هایی داریم و به زودی معرفی می‌شود.

حجت‌الله ایوبی پس از برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم فجر در جمع خبرنگاران  با تاکید بر این مطلب که دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به زودی معرفی می‌شود افزود : واقعیت این است که من، خودم را رئیس واقعی بخش ملی و بین‌المللی جشنواره فیلم فجر می‌دانم و سعی می‌کنم از چهره‌های جوان در برگزاری سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بهره ببرم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا علیرضا رضاداد به عنوان سی و چهارمین دبیر جشنواره فیلم فجر منصوب خواهد شد؟ گفت: علیرضا رضاداد تلاش بسیاری برای برگزاری ۲ دوره جشنواره فیلم فجر کرد و به راستی نمی‌توان انتظار داشت که چندین دوره جشنواره را یک نفر برگزار کند. ضمن اینکه شاید آقای رضاداد هم بدش نیاید کمی استراحت کند.

حجت‌الله ایوبی درباره صحبت‌های علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: به اعتقاد من با توجه به تجربه‌هایی که در عرصه برگزاری جشنواره بین‌المللی داشتیم، این دوره از این رویداد سینمایی به خوبی برگزار شد و باید از این پس از ظرفیت‌های فرهنگی به درستی استفاده شود و این اطمینان را می‌دهم که بخش ملی و بین‌الملل جشنواره فیلم فجر در سال‌های‌‌ آینده هم به طور مجزا برگزار شود.

رئیس سازمان سینمایی متذکر شد: یکی از مشکلات جدی ما در برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر، کاستی‌ در تشریفات بود و باید برای اینکه جشنواره به بهترین شکل از نظر تشریفاتی برگزار شود، دوره‌های آموزشی در این حوزه برگزار کنیم و این امری جدی برای من است.

هم چنین رییس سازمان سینمایی در  مراسم اختتامیه بخش بین‌المللی سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر عنوان کرده بود:  ایران ظرفیت برگزاری جشنواره‌ای با استانداردهای جهانی را دارد و امیدوارم در دوره‌های بعدی شاهد هرچه بهتر برگزار شدن بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر باشیم.

حجت الله ایوبی اظهار کرد: اگر بخواهیم بدانیم این جشنواره چه تفاونی با جشنواره‌های دیگر دنیا دارد باید بررسی کنیم سینمای ایرن حامل چه پیامی است و انتخاب اشعار مثنوی معنوی در این مراسم گویای این مهم است.

وی اظهار کرد: مردم ایران و سینماگران ایران در این جهانی که پر از غبار و سوء تفاهم است و زنگارهایی که دل ما را سیاه کرده و مانع از تابیدن نور عشق می‌شود به دنبال این هستند که دل‌ها را از غبار بزدایند و نور عشق و دوستی و محبت را نشان دهند.

رییس سازمان سینمایی با تقدیر از حمایت های بی دریغ دکتر جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: وزیر ارشاد به کمتر از بهترین‌ها در برپایی برنامه‌های فرهنگی قانع نیست و معتقد است که برنامه‌های فرهنگی باید در اوج باشد اما ایشان در جریان جزییات کار ما بودند.

ایوبی ادامه داد: تلاش می‌کنیم دوره بعدی جشنواره فیلم فجر بهتر و باشکوه‌تر باشد. ایران ظرفیت و توانایی برگزاری جشنواره‌ای بین‌المللی را در سطح استانداردهای جهانی دارد.

وی تصریح کرد: در این چند روز در گفت وگو با میهمانان و مدیران جشنواره های حاضر در جشنواره فیلم فجر، درخواست کردم جشنواره را نقد کنند و نمره‌ای که میهمانمان به این رویداد دادند خوب بود.

رییس سازمان سینمایی گفت: بازار جشنواره استاندارد و استقبال و پذیرایی در حد توانایی قابل قبول و کاتالوگ‌ها و بروشورها قابل ستایش بود و استقبال خوبی از کارگاه‌های تخصصی بگزار شده در جشنواره فیلم فجر شد.
وی همچنین با یادآوری این‌که در بین ما ۱۸ مدیر سینمایی حاضر بودند تاکید کرد: ما نیاز داریم در سیاست‌گذاری سینمایی با یکدیگر همراهی کنیم و مدیران سینمایی باید با یکدیگر همکاری و همفکری کنند و پس از برپایی نخستین نشست هم اندیشی مدیران سینمایی حاضر در جشنواره نیز بیانیه خوبی هم منتشر شد.

برچسب‌ها: