هنروتجربه:در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ صفحه فرهنگ و هنر مطبوعات کشور،بعد از طی شدن روز آخر فستیوال بین‌المللی در ایران و برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت، پربار بود.

خبرگزاری‌ مهر، و روزنامه‌هایی همچون آرمان، ابتکار و … گزارشی کامل از از این مراسم منتشر کرده‌اند.در این مراسم بخش هنروتجربه دو جایزه را به خود اختصاص داد.

«اعترافات ذهن خطرناک من» به کارگردانی هومن سیدی و «اهل پرواز» به کارگردانی پاسکال فران از برندگان این بخش بودند.

همچنین بازتاب‌هایی از استقبال میهمانان خارجی از بازار فیلم فجر را به همراه داشت.

همچنین روزنامه‌های فرهیختگان، کاروکارگر، مردم سالاری، شرق، آفتاب و اعتماد خبر به نمایش در آمدن فیلم «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری در سالن بیلی وایلدر موزه «یو سی ال ای» را منتشر کرده‌اند.شهرام مکری در این سفر به دعوت مسئولان جشنواره ساندنس برای آشنایی با شیوه کار و روش‌های حمایتی این جشنواره از فیلم‌سازان جهان از مرکز این جشنواره و مرکز آرشیو فیلم در هالیوود دیدار کرد.

خبرگزاری ایسنا یادداشتی از نوید محمودی تهیه‌کننده فیلم «چند متر مکعب عشق» بر فیلم انارهای نارس به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی را منتشر کرده است:

«مجید رضا خوب همه‌چیز را کنار هم چیده بود تا یک روایت انسانی از زندگی را برایمان نمایش بدهد، روابطی که برپایه عشق و علاقه چیده شده بودند چیزهای در خیلی از رفتارهای امروز یا فراموش شده‌اند و یا اینکه رنگ و رویشان رفته است و ما خیلی علاقه‌ای به حضورشان در زندگی‌هایمان نداریم. آدم‌هایی ساده مهربان و تلاش‌گر، تلاش برای زندگی با رنگ و بو، زندگی سرشار از محبت، من در فیلم مجید رضا دیدم که مهم نیست تو کجایی و به چه کاری مشغول، بین زمین و آسمان معلقی مثل مرد قصه و یا اینکه به خانه تاریک پیرزن بی‌کس می‌رسی، مهم این جایگاه تو نیست مهم وظیفه‌ای است که با تو زندگی می‌کند و آن وظیفه چیزی جز انسانیت نیست، انارهای نارس یادمان می‌اندازد که انسانیم و انسان بودن وظایفی دارد که باید به آن توجه کنیم‌. نمی‌توانیم انسان باشیم و درد کشیدن دیگران را ببینیم و کک‌مان هم نگزد. انارهای نارسِ مجید رضا مصطفوی فیلم شریف انسان محوری‌ست که خیلی از یاد رفته‌ها را به یاد ما می‌آورد شاید، پس از روزهای زیادی که از تماشای فیلم گذشته باشد.»