هنر و تجربه: بایانارول کارگردان ۵۱ ساله چینی، فیلم‌سازی است که در  اختتامیه جشنواره فجر، دست پرتر از سایر فیلم‌سازان بیرون آمد. او سیمرغ بلورین بهترین فیلم را برای دومین فیلمش «نور جمعه»  و جایزه بهترین بازیگر بخش جلوه‌گاه شرق به دست آورد و بهترین فیلم‌نامه بخش سینمای جهان هم به فیلم او رسید. «نور جمعه» درباره دختر چوپان مغولی است که قصد دارد به دو سرباز مجروح کمک کند اما این سربازان می‌خواهند یکدیگر را نابود کنند.

بایانارول پس از اختتامیه در پاسخ به سوال خبرنگار هنر و تجربه در مورد نحوه حمایت از فیلم‌های تجربی ومستقل در کشور چین گفت: «مردم و سازمان‌های مسئول بیش از پیش به بازار این نوع فیلم‌ها توجه می‌کنند و سرمایه‌گذاری بیشتری بر روی آنها انجام می‌دهند تا به نمایش دربیایند؛ البته مبالغ این سرمایه گذاری خیلی زیاد نیست.»

همچنین او در مورد نحوه ارائه کمک‌های مالی از طرف دولت اظهار امیدواری کرد که این اتفاق در آینده بیفتد. این کارگردان چینی که با فیلم اولش در جشنواره کن نیز حاضر بوده، در مورد نحوه پخش و اکران فیلم‌های هنری نیز توضیح داد که در چین سازمانهایی وجود دارند که صاحبان فیلم‌ها باید برای نمایش فیلم‌های هنری- تجربی‌شان به آن درخواست بدهند. بعد از آن که با نمایش آن‌ها موافقت شد، خود دولت مسئولیت تبلیغات این نوع فیلم‌ها را به عهده می‌گیرد و اگر اثر مورد نظر، شرایط لازم را داشته باشد آنها را به فستیوال‌های سراسر دنیا معرفی می‌کند. برنده سیمرغ بهترین فیلم جلوه گاه شرق البته عنوان کرد که فیلم خودش هم فیلمی تجاری و از بدنه اصلی سینمای چین نیست و با این‌که در فستیوا‌ل‌هایی در چین هم به نمایش درآمده اما هنوز موفق به اکران در این کشور نشده است.