هنرو تجربه: اکران فیلم آتلان در شهر گنبد برای پانزده روز دیگر تمدید خواهد شد. گنبد به عنوان بزرگترین شهری که جمعیت بالایی از ترکمن‌ها ساکن آن هستند، از ۴ اردیبهشت فیلم آتلان را روی پرده داشت. آتلان مستندی است که زندگی دو مربی اسب در ترکمن صحرا را به تصویر کشیده است و دیالوگ‌های آن به زبان ترکمنی هستند. مستند آتلان اولین فیلم به زبان ترکمنی است که روی پرده رفته است.

امیرحسین سیفی مدیر سینما هجرت گنبد در گفتگو با سایت هنر و تجربه درباره اکران این فیلم گفت: « ما هر روز سه سانس صبح‌ها برای نمایش این فیلم داریم که سانس آخر آن ۱۲/۵ تا ۲ است. استقبال از این فیلم در حد معمول بود و استقبال فوق‌العاده‌ای که تصور می‌کردیم نبود اما از یکی دو روز آینده قرار است تبلیغات شهری و بنر در سطح شهر داشته باشیم و امیدوارم با اطلاع‌رسانی بهتر تماشاگران بیشتری داشته باشیم. پایان قرارداد ما سه شنبه ۱۵ اردیبهشت است اما با هماهنگی با گروه هنر و تجربه این قرارداد برای ۱۵ روز دیگر تمدید می‌شود.»

سینما هجرت گنبد سینمایی است که سال ۱۳۴۰ تاسیس شده است و با ۵۰۱ صندلی سینمای بزرگی محسوب می‌شود. مدیر این سینما در پاسخ به سوال ما که چرا فیلم فقط در سانس‌های صبح نمایش دارد گفت: «سینما هجرت تنها سینمای شهر گنبد است و فیلم‌های دیگری برای اکران نوروزی داریم که تنها راه دیدن این فیلم‌ها در شهر گنبد سینمای ما است. اکران آتلان با فیلم رخ دیوانه همزمان شده و بالاخره آتلان مخاطب خاص‌تری دارد. دو سه روز اول ما آتلان را بعد از ظهر اکران کردیم اما مراجعینی داشتیم که برای دیدن رخ دیوانه به سینما می‌آمدند و مجبور می‌شدند بدون دیدن فیلم برگردند. این بود که تصمیم گرفتیم آتلان را که مخاطبش خاص است و حاضر است برای دیدن فیلم صبح هم به سینما بیاید، صبح‌ها اکران کنیم و رخ دیوانه و بعدا فیلم‌هایی مثل استراحت مطلق و ایران برگر را عصر و شب. با این حال یک بار هم با ما تماس گرفتند که یک گروه ۲۰،۳۰ نفره می‌خواهند برای دیدن آتلان بیایند و ما فیلم را در سانس شب نمایش دادیم.»
امیرحسین سیفی درباره حضور عوامل فیلم می‌گوید «آقایان گوگ‌نژاد که فیلم درباره زندگی آن‌هاست به سینما آمدند و ما هم بنری به ایشان دادیم که در روستای‌شان نصب کردند.»

برچسب‌ها: