هنر و تجربه: انعکاس اخبار مربوط به جشنواره بین‌الملل فجر و صحبت‌های وزیر ارشاد خبر اول مطبوعات در روز دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۴ بود. علی جنتی وزیر ارشاد در این مراسم ۵ پیشنهاد برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره فجر ارائه داد که در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها انعکاس وسیعی داشت.
جداشدن علیرضا رضاداد از مدیریت جشنواره فجر و اعلام نام جایگزین او نیز از دیگر اخبار این روز بود. محمد حیدری به عنوان دبیر جشنواره فجر در سال آینده انتخاب شد. خبری که روزنامه اعتماد با تیتر مدیر تئاتری برای جشنواره فیلم به استقبال آن رفت.
روزنامه بانی فیلم خبر از ساخت فیلم جدید نادر تکمیل همایون به تهیه‌کنندگی مجید برزگر داده است. این فیلم در فرانسه کلید خورده است و «داستان خانواده فرشچی» نام دارد. بابک حمیدیان و گلاب آدینه بازیگران ایرانی این فیلم هستند و سایر بازیگران فیلم از بین بازیگران فرانسوی انتخاب شده‌اند. این دومین تجربه مجید برزگر در تهیه فیلم‌های سینمایی است.

روزنامه بانی فیلم در سلسله مطالبی به بررسی فیلم‌های پخش شده در بخش هنر و تجربه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر پرداخته است. وصال روحانی در این یادداشت‌ها ابتدا به ببرسی مفصل فیلم «چرا من نمی‌توانم تارکوفسکی باشم» پرداخته و سپس با تیتر «ورود نصف و نیمه به دنیای بکت» فیلم ملاقات با شاعر جوان ساخته رودی باریچللو فیلم‌ساز ایتالیایی‌الاصل کانادایی را بررسی کرده است. فیلم دیگری که درباره آن‌ نوشته شده است تا ابد به کارگردانی مارگریتا ماندا از سینمای یونان است.

برچسب‌ها: