هنر و تجربه: مرکز امور عمومی مسلمانان (MPAC) در بیست و چهارمین سالگرد جوایز خود از سه فیلم به پاس «داشتن ندای شجاعت و وجدان» تقدیر کرد؛ این سه فیلم عبارتند از «کمپ ایکس ری» به کارگردانی پیتر ستلر و بازی پیمان معادی بازیگر مطرح ایرانی، «سلما» اثر آوا دوورنای و مستند «نیش نیوبرگ» به کارگردانی دیوید هایل برونر.
رئیس مرکز MPAC که طی نامه‌ای از معادی برای حضور در این مراسم دعوت کرده است، در قسمتی از این نامه برای این بازیگر نوشت: «ما این افتخار را داریم از شما به عنوان مسلمانی که با بازی در فیلم «کمپ ایکس ری» فضای مناسبی را برای اعتراض به رفتارهای ضدبشری نسبت به یک مسلمان زندانی شده رقم زدید، یاد کنیم. بازی درخشان شما روایت شفافی است از ارتباطات انسانی و اشتراکات بشری در کنار یکدیگر. امیدواریم که شما پذیرای جایزه بیست و چهارمین دوره جشن ما باشید.»


فیلم «کمپ ایکس ری» با صحنه‌هایی از وقایع یازدهم سپتامبر در مرکز تجارت جهانی نیویورک آغاز می‌شود و پس از صحنه بازداشت «علی» (با بازی پیمان معادی ) درآلمان ، به هشت سال بعد و زمان ورود نگهبان تازه‌ای به نام «ایمی کول» ( کریسستن استوارت) به بازداشتگاه گوانتانامو می‌رسد.
در مراسم این جوایز که روز گذشته در هتلی واقع در لوس آنجلس برگزار شد از پیمان معادی به عنوان بازیگر مسلمان بین‌المللی، تشکر ویژه شد. مرکز امور عمومی مسلمانان (MPAC) ،یکی از معتبرترین مراکز بسط و اشاعه اسلام در هنر و سینمای امریکاست که از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.