هنر و تجربه: اعضای هیات انتخاب دوازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال معرفی شدند.

به گزارش دبیرخانه این جشنواره،در دوازدهمین دوره این جشنواره مجید شیخ انصاری، شهاب اسفندیاری، سامان سالور و  احسان عبدی‌پور به عنوان اعضای هیات انتخاب به تماشای آثار ارسالی می‌پردازند.

بر اساس این گزارش، مجید شیخ انصاری دانش‌آموخته جلوه های ویژه دیجیتالی از دانشگاه تیمزولی انگلستان و از اساتید دانشگاه هنر است که علاوه بر کارگردانی آثاری چون «وزنه‌های بی وزن» فیلم‌هایی مانند «بیداری برای سه روز» و «گیتا» را نیز تهیه کرده است.شهاب اسفندیاری ، دیگر عضو هیات انتخاب این جشنواره،دانش‌آموخته دکتری مطالعات فیلم از دانشگاه ناتینگهام انگلستان است که مجموعه‌های مستند متعددی چون «جهانشهری‌ها» ، «تمدن‌های زنده به گور»  و مستند« لیورپول» را کارگردانی کرده است. او در حال حاضر به‌عنوان مدیر گروه سینما، دانشکده سینما- تئاتر نیز فعالیت دارد.سامان سالور نیز دانش‌آموخته کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه سوره است که برای کارگردانی فیلم‌هایی چون «تمشک»،« سیزده ۵۹»، «آمین خواهیم گفت» ،« ترانه تنهایی تهران»، « چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» و«ساکنین سرزمین سکوت»جوایز ملی و بین‌المللی متعددی کسب کرده‌است.احسان عبدی‌پور،دیگر عضو هیات انتخاب این جشنواره، دانش آموخته کارشناسی از دانشکده سینما وتئاتر دانشگاه هنر تهران است و کارگردانی فیلم‌هایی چون «افسانه۹۸ » ،«همسنگار»،«تنهای تنهای تنها» و «پاپ» را در کارنامه دارد.

دانشفر دبیر این جشنواره پیش از این در گفت‌وگو با هنر و تجربه، از اهداف برگزاری این جشنواره سخن گفته بود: « می‌خواهیم به این برسیم که هردانشجویی از هر دانشکده‌ای می‌تواند فیلم بسازد و  این چندسال جشنواره هم نشان داده که  دانشجویان سایر دانشگاه‌ها فیلم‌های خوبی داشته‌اند که هم پارسال و هم سال‌های قبل برنده جوایزی شده‌اند. هرچند به شکل طبیعی در مجموع کیفیت فیلم‌های دانشجویان سینما بهتر است».

جشنواره نهال، پیش از این جشنواره‌ای مختص تولیدات سینمایی دانشجویان دانشگاه هنر بود اما چند سالی است که این جشنواره در سطح ملی بین دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود و مانعی برای شرکت دانشجویان دانشگاه‌های غیرسینمایی نیست. فیلم‌ها در پنج شاخه اصلی ؛داستانی،مستند،تجربی،انیمیشن و فیلم سال اولی (مختص دانشجویان ورودی ۹۳ کاردانی و کارشناسی) و در دو بخش مسابقه و خارج از مسابقه به رقابت می‌پردازند.

دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال به دبیری «شاهین دانشفر» از چهارم تا یازدهم خردادماه  در دانشگاه هنر تهران برگزار می شود.