هنر و تجربه: سابین آزما، بازیگر فرانسوی برنده جایزه سزار، ریاست هیات داوری جایزه دوربین طلای جشنواره کن را برعهده گرفت. آزما که با هم‌کاری با برتران تاورنیه به دوران اوج کاری خود رسید، سال‌ها بازیگر اصلی فیلم‌‌های آلن رنه بود و در۹ فیلم به کارگردانی او بازی کرد.
در هیات داوری این جایزه، دلفین گلیز(کارگردان)، ملویل پوپا(بازیگر)، کلود گارنر(به نمایندگی از انجمن فیلم‌برداران فرانسه)، دیدیه هاک (به نمایندگی از فدراسیون سینما و صنایع صوتی تصویری)، یان گونزالز(به نمایندگی از انجمن کارگردانان) و برنارد پاین(به نمایندگی از اتحادیه منتقدان سینمای فرانسه)، آزمای فرانسوی را همراهی می‌کنند. سال‌های قبل، هنرمندانی هم‌چون گائل گارسیا برنال، گارلوس دیگوس و نیکول گارسیا، ریاست هیات داوران این جایزه را برعهده داشته‌اند.
جایزه دوربین طلایی که از سال ۱۹۷۸ تاکنون به کن اضافه شده، به بهترین فیلم اول از میان فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه اصلی، خارج از مسابقه، نوعی نگاه، هفته منتقدان و دو هفته کارگردانان اهدا می‌شود که امسال رقم فیلم‌های واجد این شرایط به ۲۶ فیلم می‌رسد.
از برندگان قبلی این جایزه می‌توان به جیم جارموش، استیو مک کوئین (کارگردان ۱۲ سال بردگی)، نائومی کاواسه و میرا نایر اشاره کرد.

شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن از ۱۳ تا ۲۴ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) برگزار می‌شود.