هنر و تجربه: مصادف با صدمین سال تولد اورسن ولز نابغه سینما که در ۲۵ سالگی یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ را ساخت، نسخه جدیدی بازسازی شده با کیفیت ۴k از فیلم «مرد سوم» به کارگردانی کارول رید با بازی او در آمریکا اکران می‌شود.

قرار است این فیلم به مدت دو هفته از ۲۶ ژانویه در نیویورک اکران شود. لس‌آنجلس نیز از ۳ جولای شاهد نمایش آن خواهد بود. مردم سانفرانسیسکو، واشنگتن، سیاتل، فیلادلفیا و دیگر شهرهای بزرگ آمریکا نیز امسال این فیلم را بار دیگر بر پرده‌های نقره‌ای به تماشا خواهند نشست.

ریالتو پخش کننده آمریکایی که اکران مجدد این فیلم را به عهده گرفته امروز ۶ می اعلام کرد که به مناسبت صدمین سال تولد اورسن ولز، این فیلم در بخش کلاسیک جشنواره فیلم کن نیز به نمایش در می‌آید.

در فیلم علاوه بر اورسن ولز، جوزف کاتن و آلیدا ویلی نیز در مرد سوم نقش آفرینی می‌کنند. گراهام گرین  هم بعد از آن‌که فیلمنامه آن را نوشت به فکر نوشتن رمانی براساس آن افتاد و کمی بعد  رمان «مرد سوم» را منتشر کرد.شایان ذکر است که این فیلم برنده نخل طلای کن و جایزه بفتا شد و اسکار بهترین فیلم‌برداری را برای رابرت کراسکر به ارمغان آورد.

برچسب‌ها: