هنر و تجربه: اسامی داوران بخش مسابقه نهمین جشنواره فرهنگ بومی ژیار اعلام شد.به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، خسرو سینایی، پریوش  نظریه و تورج اصلانی ۵۸ فیلم کوتاه راه‌یافته به بخش مسابقه را داوری می‌کنند. به برگزیدگان بخش مسابقه فیلم جشنواره ژیار درمجموع ۱۴ تندیس و دو لوح تقدیر به همراه ۱۲۷ میلیون ریال جایزه نقدی تعلق می‌گیرد.

داوران این دوره از جشنواره ژیار از چهره‌های شناخته شده سینمایی هستند. خسرو سینایی کارگردان نام آشنای سینمای ایران که درکارنامه خود علاوه بر فیلم‌های بلند داستانی هم چون «در کوچه‌های عشق» و «عروس آتش»، فیلم‌های مستند و کوتاه متعددی نیز دیده می‌شود. پریوش نظریه از بازیگران گزیده‌کار سینما که تاکنون فیلم‌های کوتاه داستانی و مستند بسیاری را کارگردانی کرده‌است. تورج اصلانی از مدیران فیلم‌برداری است که کارگردانی فیلم‌های کوتاه و انیمیشن و مستند هم در کارنامه دارد و سال گذشته اولین فیلم بلند داستانی‌اش «جینگو» در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد.

نهمین جشنواره فرهنگ بومی ژیار با همکاری انجمن سینمای جوانان استان کردستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری شهر بانه، ۱۹ الی ۲۱ اردیبهشت‌ماه در شهر بانه برگزار می‌شود.